Kinnisvara

Korteriomanike mure: kas tagaselja korteriühistu juhatuse liikmeks määramine on seaduslik?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tundub üsna uskumatuna, aga Eesti korteriühistutes tuleb ette ka olukordi, kus inimesi määratakse korteriühistu juhatuse liikmeks inimese enda teadmata.

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juristidelt on muu hulgas ka küsitud, kas korteriühistu juhatusse saab kedagi määrata tagaselja, ilma inimese enda nõusolekuta.

“Seda ei saa teha ning taoline teguviis pole seaduslik,” rõhutab Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi liidu ajakirjas Elamu. “Korteriühistu juhatusse kandideerimiseks ning juhatuse liikmeks kinnitamiseks peab olema selle isiku nõusolek.”

Seadus siinkohal aga vormilisi nõudeid nõusolekule ei sea. “Ka juhul, kui näiteks keegi on andnud SMSi teel oma nõusoleku juhatusse kandideerimiseks, on selle näitamine üldkoosolekul täiesti aktsepteeritav. Nõusolek võib aga olla ka suuline,” selgitab Mardi.

Pärast üldkoosolekul uue juhatuse valimist tuleb teha vastavad muudatused ka korteriühistute registris.  “Siin on aga oluline teada, et uue juhatuse liikme registrisse kandmiseks on siiski tarvis tema allkirjastatud avaldust,” toonitab EKÜL õigusosakonna juhataja.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.