Merko Lahekalda kvartalis algas uute korterite müük

Foto: Merko

Merko jätkab Kadrioru ja Pirita vahel Maarjamäe looduskaunil kõrgendikul Lahekalda elukvartali ehitamist. Järgmisena valmib Paekalda 21 eluhoone, mille 54 korterit on nüüd müügis.

Aadressil Paekalda 21 valmib 2024. aasta suvel 8-korruseline A-energiaklassiga hoone, mille akendest avanevad vaated sillerdavale merele ja aastaajale vastavalt maskeerunud loodusele. Lahekalda elukvartalis järgmisena valmivates uutes kodudes on 1–4 tuba ja korterite suurused jäävad vahemikku 36–124 ruutmeetrit.

„Lahekalda kvartal on koduks juba ligi 350 perele. Jätkame ka tänases turusituatsioonis plaanipäraselt järgmise etapi ehitusega, et tagada kvartali terviklik areng ja pakkuda inimestele paremat elukeskkonda,“ kommenteeris Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarenduse valdkonna juht Jaan Mäe.

Paekalda 21 ja selle kõrval järgmisena valmiva Paekalda 19 hoone arhitektuurse lahenduse on loonud Arhitektuuribüroo PLUSS arhitektid. Merko rajab majade ümber haljastatud puhkealad, mis sobivad nii täiskasvanutele kui lastele, ning paigaldab mõlema hoone katusele päikesepaneelid. 

Lahekalda arendusprojekti kogumahus valmib kokku ligi veerandsada uut korterelamut enam kui tuhande korteriga. Merko soov on pakkuda terviklikku ja turvalist elukeskkonda, mis hingab ühes rütmis kvartali elanike ja loodusega. Loome justkui väikelinna, kus on tulevikus lisaks kodudele olemas kohalik kauplus ja lasteaed ning avar pargiala välijõusaali ja mänguplatsidega. Lahekalda läbimõeldud ja pidevalt arenev elukeskkond loob suurepärase ruumi ühtehoidvale ja uuendusmeelsele kogukonnale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.