Kinnisvara

Mustamäele kerkib 24 korrusega kõrghoone

Mustamäe pilvelõhkuja.Foto: Tallinna linn

Rubriiki toetab

Tallinna linnavolikogu kehtestas tänasel istungil detailplaneeringu, mis annab võimaluse ehitada Mustamäe Keskuse kõrvale 24-korruseline hoone.

Sääse 2, 4, 6, 8, 10 ja A. H. Tammsaare tee 104a kinnistute ning lähiala detailplaneeringu on koostanud K-Projekt AS, planeeringuala suurus on 2,59 hektarit.

Detailplaneeringus on ette nähtud laiendada Mustamäe Keskust, et luua piirkonna elanikele täiendavalt võimalusi vaba aja sisustamiseks (kino, toitlustus, sportimisvõimalused, mängutoad ja ‑saalid jms). Samuti on leitud kehtivas detailplaneeringus A. H. Tammsaare tee äärde kavandatud kõrghoonele uus linnaehituslikult sobivam asukoht Sääse tänava ääres.

Detailplaneering on koostatud eesmärgil moodustada Sääse tn 4, 6, 8 ja 10 kinnistute liitmisel ning maakasutuse sihtotstarvete muutmisel üks äri- ja elamumaa sihtotstarbega krunt, millele määrata ehitusõigus kuni 24 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega hoone püstitamiseks ning üks ärimaa sihtotstarbega krunt, millele määrata ehitusõigus kuni 6 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega hoone ehitamiseks.

A. H. Tammsaare tee 104a kinnistu piiri muudetakse ja määratakse ehitusõigus kuni 5-korruselisele ärihoonele. Lisaks on detailplaneeringus lahendatud ala heakorrastus ja haljastus, juurdepääsud, parkimine ning tehnovõrkudega varustamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.