Kinnisvara

Pärnus hakatakse ranna äärde kümnele hektarile kortermaju ehitama

Papiniidu ridaelamu.Foto: LVM Kinnisvara

Rubriiki toetab

15. juunil kell 12 toimub Pärnus, Papiniidu 68, 70 ja 72 ehitatavale ridamajale nurgakivi panek. Ridamaja ehitus tähistab Pärnus ligi kümnehektarilise rannalähedase elurajooni kõige mereäärsema etapi algust.

Pärnu linnavolikogu poolt 2004 aastal kehtestatud detailplaneeringu järgi on alale planeeritud ehitada korruselamud nelja vööndisse. Esimeses vööndis, Mai tänava ääres on lubatud ehitada kuni 10-korruselisi korterelamuid, järgmise vööndi moodustavad kolmekorruselised terrassmajad. Kolmas vöönd on kolmekorruselised korterelamud. Neljanda vööndi moodustavad kahekorruselised korter- ja ridamajad. Planeeritud ala läbib diagonaalne pargiala, mis võimaldab jätkata Mai tänava äärsete hoonete elanikel välja kujunenud jalgsiliikluse ja ranna suuna kasutamist.

Järgmisel aastal kvartali kõige mereäärsemasse etappi rajatav ridamaja saab olema üks väljapaistvamaid selle piirkonna hoonestusest. Vaid kahe elukorrusega privaatne maja pakub koos parkide, kaupluste, mere, ranna ja terviseradade lähedusega uut elukvaliteeti.

Tulenevalt tänaste ostjate nõudmistest, pööratakse suurt tähelepanu nii ehituskvaliteedile, kasutusmugavusele, madalatele kõrvalkuludele, kui ka olemasolevasse keskkonda ja hooneteansamblisse sobituvusele.

Papiniidu 68, 70 ja 72 ridamaja arendajaks on osaühing Papiniidu Kodu, ehitajaks Virrex OÜ. Papiniidu 74 on projekteerinud arhitektuuribüroo Control AB. Müügi- ja projektijuhtimisega tegeleb LVM Kinnisvara.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.