Kinnisvara

Tallinna korterite üha kerkivad hinnad purustasid uue rekordi

Foto: Shutterstock

Tallinna korteri ruutmeeter maksis detsembris keskmiselt 2153 eurot, mis on 11 protsenti kõrgem kui mullu samal ajal ning ühtlasi kõigi aegade rekord, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti tehinguülevaadet.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on uus hinnarekord sündinud kolm kuud jutti. “Hinnarallit veab uute korterite suur osakaal tehingutest. Möödunud aastal osteti emotsioonide ajel mitmeid kallima otsa kortereid turuhinnast veidi kõrgema tasemega. Sellised ostud tehti reeglina ilma pangalaenuta ja omavahenditest. Selline trend iseenesest räägib üht-teist majanduse ja kinnisvaraturu kohta,” rääkis Vahter.

“Kinnisvaraturul läheb sama hästi kui majandusel üldiselt. Möödunud aasta kordas tehingute arvu poolest 2018. aastat, mis on selles mõttes hea märk, et viitab nõudluse stabiliseerumisele. Koos majanduse üldise käekäiguga on ka järgmisel aastal oodata pealinna kinnisvaraturul kerget hinnatõusu. Liiga kõrged hinnad pole tegelikult kellegi huvides ning koos majanduse jahtumisega peaksid hinnad siiski ühel hetkel pidama jääma,” prognoosis Vahter.

Detsembris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1131 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 175 miljonit eurot, mis on 13,4 protsenti rohkem kui eelmisel kuul ja 27,4 protsenti enam kui mullu detsembris. 

Detsembris müüdi Tallinnas 837 korterit, mis on 10,3 protsenti enam kui mullu samal ajal. Pealinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga 4,5 ning mullusega võrreldes 11,2 protsenti. Kalleim korter müüdi 600 000 ning odavaim 1000 euroga. 

Detsembris müüdi Tallinnas 33 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on viie võrra enam kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 800 000 ning soodsaim 100 euro eest.

Möödunud kuul müüdi viis elamumaa krunti, mis on novembriga võrreldes kuue võrra vähem. Kalleim krunt maksis 270 000 ning odavaim 35 000 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.