Kodutehnika

Kas teadsid? Nimekiri üllatavatest asjadest, mida saab pesta ka nõudepesumasinas

Üllataval kombel sobib isegi kartul nõudepesumasinasse.

Kuigi nimi seda eeldab, pole nõudepesumasin kasulik vaid nõude pesemiseks. Tarbijaväljaanne Which? reastab koduseid asju, mida saab ka nõudepesumasinas pesta, kuid mille peale ehk ise ei tulekski.

Näiteks sobib nõudepesumasin isegi mullaste köögiviljade, nagu kartulite ja porgandite pesemiseks. Kui kasutada nõudepesumasinal eelloputusprogrammi, saab mullased köögiviljad kenasti puhtaks. Ära ainult masinasse nõudepesuvahendit pane.

Seejuures teadmiseks, et nõudepesumasin kasutab eelpesus umbes 3-4,5 liitrit vett. Seega tasub masinat köögiviljade pesemiseks kasutada, kui sul on neid korraga suurem hulk.

Nõudepesumasinas saab pesta ka beebidele mõeldud nõusid, mänguasju või pudeleid. Mõndadel moodsamatel nõudepesumasinatel on selle tarvis isegi eraldi programm, mis on kõrge veetemperatuuriga ja seega saab kenasti bakteritest lahti.

Nõudpesumasinasse sobib panna ka plastmassist kamme, tolmuimeja eemaldatavaid osi ja külmkapi riiuleid, kuid nende asjade puhul tasub jälgida, et temperatuur oleks sätitud madalamale, et kuumus plastikut ei kahjustaks.

Ja mis ehk kõige üllatavam: kui sul on kodus kunsttaimed ja need vajavad puhastamist, siis saab ka nõudepesumasina abil need puhtaks. Sellisel juhul kasuta aga eelloputus- või ökoprogrammi, et lilled ikka terveks jääksid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.