Kõige halvem jõulukink on lemmikloom

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Heade jõulukinkide edetabeleid koostatakse alalõpmata, me teeme hästi lühidalt selgeks, mis on kõige halvem võimalik kingitus: lemmikloom. Miks? Vaatame lähemalt.

USA jõulufilmidest jääb tihti silma, kuidas lapsele või kallimale ulatatakse kuuse all kaelaseotud lehviga kutsikas või kassipoeg. Tõeline jõuluunistus, kas pole? Tegelikult siiski mitte. Lemmikloom on jõulukingiks väga halb idee eriti juhul, kui see plaan on kingisaajaga läbi rääkimata.

“Loom ei tohiks olla kunagi üllatuskingitus. Neid “üllatusi” jõuab varjupaikadesse tihti, eriti kui on viidud vanemale inimesele niiöelda seltsiliseks noor ja aktiivne loom, kellega vanainimene toime ei tule,” räägib Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Loom võib olla kingitus ainult ja ainult siis, kui kõik kingisaajad on sellest teadlikud ja on sellega nõus.

Looma ei võeta lapse vastutusele

Muidugi võib perre võtta looma just jõulude ajal, see pole üldsegi halb mõte: sageli on inimestel siis pikalt vabu päevi ja võimalik looma rahus uue koduga harjutada.

Aga näiteks lapsele võetava looma puhul peavad vanemad endale sel juhul aru andma, et see pole kink, kohustus ja vastutus mitte nende lapsele, vaid kogu perele. “Isegi siis kui lapsed on varem palunud ja lubanud ise loomaga tegeleda. Tihtipeale seda ei juhtu ja siis ei ole mõtet selles ka lapsi süüdistada,” ütleb Priks.

Õnneks võib öelda, et Eestis ei ole võrreldes paljude muude riikidega loomade jõuluüllatusena kinkimine levinud. “Ka meie ei anna varjupaigast looma kui selgub, et see viiakse kellelegi, kes ei ole sellest teadlik või kõik pereliikmed ei ole looma võtmisest teadlikud,” kinnitab Priks.

Nii jääb jõulude järel ära ka loomade äraandmise laine. Selliseid juhtumeid aga, kus loom on hangitud kingiks saaja teadmata, tuleb Eestis ette ikkagi, aastaringselt. Ja enamasti just, nagu eelpoolgi mainitud, eakale inimesele seltsiliseks kassipoeg või koerakutsikas.

“Meie soovitame eakamatel inimestel alati võtta täiskasvanud looma, sest siis on täpselt juba näha, milline on looma suurus, aktiivsus ja energia ja kas see sobib uue omaniku elurütmiga,” räägib Priks. Ja kindlasti vaid siis, kui inimene ise asjaga päri on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.