Lemmik

Prefektuur hoiatab: kelmid petavad perelemmiku otsingutel inimestelt raha välja

Ära jaga oma raha liiga usaldavalt laiali!Foto: Shutterstock

Põhja prefektuur jagab infot, et viimasel ajal on vähemalt kahel korral petetud suurem summa välja inimestelt, kes endale papagoid osta on soovinud.

Aprillikuu alguses pöördus politsei poole tallinlane, kes uue kodulooma asemel hoopis oma rahast ilma jäi. Nimelt leidis 22-aastane linnaelanik internetist kuulutuse papagoile, kellele ta soovis kodu ja hoolt pakkuda. 

Omavahel lepiti kokku, et papagoi saadetakse Ukrainast Eestisse ning selle eest tuli soovijal maksta transpordi ja muude kulude eest üle 500 euro. Papagoi aga kunagi kohale ei jõudnudki, kirjutab prefektuur oma Facebooki-lehel.

Sarnasel viisil jäi oma rahast ilma märtsikuus ka Rakvere elanik. Ühel veebilehel pakuti tasuta papagoid, kuid seda kasutati ettekäändena, et transpordi- ja kindlustuskulude katteks välja petta ligi 400 eurot. Ka sedapuhku ei jõudnud papagoi uue omanikuni. Kas papagoi ise päriselt üldse olemas on, ei ole teada.

Prefektuur tuletab meelde, et internetist lemmiklooma ostes tuleb olla väga ettevaatlik.

Näide kirjavahetusest petisega. Foto: Põhja prefektuur

Kui soovid osta lemmiklooma:

  • Tee kindlaks tema tegelik päritolu ning selgita avalike andmebaaside abil välja kõikvõimalik taust müüja kohta.
  • Teinekord aitab müüja telefoninumbri või e-maili googeldamisest või päringust soovitud loomaliigi või tõu kodumaisele sertifitseeritud edasimüüjale või kasvatajale.
  • Kui pakkumine tundub liiga hea, et olla tõsi, siis suure tõenäosusega võidakse sul nahk üle kõrvade tõmmata. Ole internetis osteldes ettevaatlik!
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.