Väärt info: kuhu pöörduda, kui oma lemmikloomaga enam hakkama ei saa?

Mõnikord võib elu lemmikuga näiliselt väljapääsmatult keerukaks muutuda. Loomakaitse selts juhendab, kuidas abi leida.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Elus tuleb ette igasuguseid olukordi ja mõnikord juhtub nii, et perre võetud lemmiklooma hooldamine muutub mingil põhjusel üle jõu käivaks. Mida siis teha ja kust abi leida? Eesti Loomakaitse Selts jagab infot.

Kindlasti ei ole õige looma enda kaela pealt lihtsalt tänavale sokutada, kui jaks temast enam üle ei käi. Alati leidub muid lahendusi, m is on lemmiku suhtes inimlikumad.

Alustuseks defineeri probleem – kas jõuetus tuleb rahalistest raskustest, elustiili muutusest, lemmiku käitumis- või terviseprobleemidest.

Kui on…

  • rahalised raskused. Nõu võib küsida loomakaitse organisatsioonidelt või koguda ise annetusi. Lemmiku pidamine ei ole odav. Kvaliteetne toit ning raviarved võivad olla krõbeda hinnaga. Selle juurde lisanduvad nii planeeritud (vaktsiin, ussirohi, küünetangid, kamm) kui ka ootamatud kulutused, mis kõik kokku teevad suure summa.

    Ühel hetkel võid kaotada töö või juhtub elus mõni muu ootamatu olukord, mis nõuab suurt väljaminekut. Selle tõttu ei peaks kannatama sinu lemmik. Alati võib seletada loomakaitseorganisatsioonile oma olukorda, kes võib sind aidata oma abi ja nõuga.

    Kahjuks on Eestis olukord, kus abivajajaid on palju ning võimalus kõiki rahaliselt aidata on võimatu. Abi küsimine pole häbiasi, küll aga looma tänavale jätmine on!

  • lemmikul käitumisprobleemid. Enamus käitumisprobleeme on võimalik korrigeerida. See muidugi nõuab aga raha ning järjepidevust. Koerte levinumad probleemid on rihmas tõmbamine, närimine, haukumine ja agressiivsus. Treenerid ning käitumisspetsialistid saavad sind nende probleemidega aidata.

    Pea igas suuremas linnas on olemas treener, kes saab sind juhendada või suunata edasi. Koertekool Kratt pakub koolitusi ka videosilla vahendusel, asukohast olenemata. Nad pakuvad koolitusi murelikele koertele, sotsialiseerumist ning üksindusahistuse lahendamist.Kasside levinumad probleemid on häda valesse kohta tegemine ning kaklemine teiste loomade ja pereliikmetega. Koertekool Kratt pakub ka kassikursust või eraldi konsultatsiooni, kus defineeritakse probleem ning spetsialist annab konkreetsed juhised edaspidiseks käitumiseks.

    Samuti looma käitumisprobleemid võivad olla tingitud halvast tervisest. Mõtle, millal käisid viimati oma kassiga arsti juures kontrollis.Lisaks koertele ja kassidele hüljatakse palju närilisi. Üheks põhjuseks on kindlasti hammustamine ja ründamine. Näriline võetakse perre, pannakse puuri ja unustatakse sinna. Ka närilistega tuleb tegeleda ning tagada nende baasvajadused. Küsimustega saad pöörduda Eesti Loomakaitse Selts poole.

  • elustiili muutus.Kõiki muutusi ei ole võimalik ette ennustada. Töökoha vahetusega võib muutuda graafik koera pidamiseks sobimatuks või oled sunnitud viibima pikemalt välismaal, kuhu looma ei ole võimalik kaasa võtta. Sellisel juhul esmalt uuri lähedastelt, kas on võimalus jätta loom perekonda või sõprade hoolde. Kui lähedased pole võimelised sind aitama, proovi leida uus kodu läbi sotsiaalmeedia. NB! Tee kindlaks mis tingimustes loom hakkaks edaspidi elama.

    Kurb tõsiasi on, et varjupaigad ja loomakaitseorganisatsioonid on loomadega ülekoormatud. Näiteks vanemal koeraproual on raske uut kodu leida, sest enamus soovivad noort ja armast kutsikat ning nii jäävad loomad pikaks ajaks varjupaika või hoiukodusse. Loom ei ole mänguasi, mida saab ühel hetkel nurka visata. Tee kindlaks, et loom saaks omale väärilise kodu!

    Tuletame meelde, et lemmiklooma võtmine on suur vastutus! Enne kui võtad lemmiku, mõtle! Abi küsi info@loomakaitse.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.