Lemmik

Nunnud pildid: viimast korda võistelnud narkokoer Spike teenis parima teenistuskoera tiitli

Narkokoer Spike sai oma teenistusaja viimasel võistlusel väärika auhinna.Foto: Kristi Kuusmik-Orav

Maksu- ja tolliameti (MTA) korraldatud teenistuskoerte kutsemeistrivõistlused võitis individuaalarvestuses tollikoer teenistuskoer Spike ja koerajuht Edita Talpas, kusjuures üheksa-aastase MTA narkokoera jaoks oli tegemist teenistusaja viimase võistlusega. 

Teise koha pälvis päästeameti teenistuskoer Ferro ja koerajuht Rasmus ning kolmanda koha saavutas Viru vangla teenistuskoer Knox Saules Vilkas ja koerajuht Alo Haav. 

Spike tegutseb. Foto: Kristi Kuusmik-Orav

Võistkondlikus arvestuses tulid võitjateks Viru vangla teenistuskoerad Knox Saules Vilkas ja Rayntes Kartago ning koerajuhid Alo Haav ja Jaanika Piir. Teise koha pälvisid päästeameti teenistuskoerad Nelli ja Ferro ning demineerimiskeskuse koerajuhid Pille ja Rasmus. Kolmanda koha said MTA teenistuskoerad Spike ja Stella ning koerajuhid Edita Talpas ja Mart Kingsepp. 

Spike võistlushoos. Foto: Kristi Kuusmik-Orav.

Meistrivõistlused toimusid 8.-10. septembril Pärnumaal Valgeranna puhkekeskuses, kus osalesid maksu- ja tolliameti, Tallinna ja Viru vangla, politsei- ja piirivalveameti, sõjaväepolitsei ja päästeameti 26 teenistuskoera ja koerajuhti. 

Omavahel võisteldi peidikute avastamises ja keelatud ainete otsimises siseruumidest, pagasist, transpordivahendist ja inimeselt ning võistlus lõppes kombineeritud teatevõistlusega, kus pandi proovile ka teenistuskoerte kuulekus. 

Foto: Kristi Kuusmik-Orav

„Võistlused on hea võimalus ametite teenistuskoerte kohtumiseks ja koerajuhtide kogemuste vahetamiseks, lisaks saavad koerad proovida tööd erinevas keskkonnas. Eriti on hea meel selle üle, et seekord osalesid võistlusel esmakordselt ka päästeameti demineerimiskeskuse teenistuskoerad. Täname kõiki osalejaid ning õnnitleme võitjaid,“ ütles MTA tollijärelevalve arenduse valdkonna ühiskonnakaitse tiimijuht Piret Tinkus. 

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.