Nipp! Millega saab purkidelt maha jonnakad sildid?

Foto: erakogu

Mina võtan enamiku purkidest ja pudelitest taaskasutusse. Isegi lahustuva kohvi purgi, kui see tühjaks saab, sest sinna on hea maitseaineid või teed panna. Üldjuhul tuleb nende siltidega maadelda rohkem siis, kui vaja hakata moose ja mahlu tegema. Mina näiteks ei viitsi kohe silte maha kraapida, kui purk tühjaks saab, vaid jätan ta oma taaskasutuskorda ootama koos sildiga.

Hoidiste tegemiseks peab purgid steriliseerima ja ma olen leidnud, et sel tegevusel on üks lisaboonus, mis ongi nimelt siltide maha saamine. Ajan pajatäie vett koos purkidega, millel on sildid veel küljes, keema ja välja võtan purgid, millel silte enam pole – keev vesi on nad kenasti ise eemaldanud. Seda võtet saab kasutada ka hoidiste tegemise välisel ajal.

Kui ei taha aga keemaajamist ette võtta (kuigi see on lihtsamast lihtsam), siis saab poest ostetud supi- ja valmishoidiste purkidelt sildid maha niisamagi, sest enamasti ei ole need tugevalt kinni. Kraabid sildi kuivast peast niipalju maha, kui saad, ja nühid sooja voolava vee all vähekese nõudepesuvahendiga ning kareda svammiga puhtaks.

Kui taoliste Salvesti ja Felixi purkidega on lihtne, siis pooltki nii lihtne ei ole nende purkidega, millel silt jonnakalt paksu liimiga kinni. Neid võid nühkima jäädagi. Ent siiski – ka need saab lahti. Rebi sildid nii palju maha, kui saad, ja allesjäänud liimikihile saab läheneda nii. Võta kauss või supitaldrik ja vala sinna korralik kiht äädikat ja pane purk lapiti, sildipool allpool, sinna umbes veerand tunniks ligunema. Mida kauem, seda parem. Äädikas võtab liimikihi mõnusasti lahti ja purki on kerge juba voolava vee all puhtaks pesta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.