Õhk on kodus paks? Selle vastu võib aidata mõni õhku puhastav toataim

Foto: Pixabay

Pärast tulist vaidlust öeldakse mõnikord, et lähen hingan värsket õhku või jalutan õues ja rahunen maha. Toas võib õhk tülitsemisest või vaidlemisest tõepoolest paksuks minna. Õhk läheb paksuks ka siseruumides tapeetidest, sisevärvidest, mööbliriidest, toidulõhnadest ja üleüldse inimtegevusest. Siinkohal on abiks ruumidesse paigutatud ventilatsioon või akna avamine, kuid appi saavad tulla ka toataimed. Toataimed ei abista küll tülide lahendamisel, selleks on teised võimalused, kuid nad toovad tubasesse interjööri siiski harmooniat ja silmailu, mis meele rahulikumana hoiab.

Hansaplanti aednikud on välja valinud kuus õhku puhastavat toataime, mida võiks koju kaaluda. Nad on valitud selle järgi, kui hästi nad puhastavad kemikaalset tolmu, kui vastupidavad on nad kahjuritele ja kui lihtne on neid sobitada koju.

Kuldviljakpalm on väga efektiivne õhupuhastaja ja -niisutaja, haarates õhust mürgiseid aineid kinni. Ta ise vajab niisket mulda ja sagedast lehtede piserdamist, et tugev olla. Otsese päikese kätte ei maksa teda panna, lihtsalt leia talle ruumikas koht suureks kasvamiseks.

Forsteri kentiapalm sobib kasvamiseks nii kuivas kui ka niiskes õhus ja tal on see hea omadus, et lisaks puhastavale toimele stabiliseerib ta õhuniiskust. Nagu ikka suurte taimedega, tuleb ka tema muld hoida niiskena ja piserdada ta lehti korra nädalas.

Kummi-viigipuu puhastab aktiivselt õhku keemilistest toksiinidest. Ta on valguse suhtes vähenõudlik, aga teda peab siiski korrapäraselt kastma. Ülekastmine võib osutuda taimele ohtlikuks.

Vääris-mägipalm kasvab jõudsalt niiskes ja mitte otsese päikese käes.
Kui lood talle sellised tingimused, siis puhastab ta õhku kenasti. Vajab samuti korrapärast kastmist ja piserdamist.

Draakonipuu hakkab õhku puhastama nii pea, kui ta ruumi tuuakse. Tema ei talu kuiva õhku ja tuuletõmbust.

Harilik luuderohi võib aidata õhukvaliteeti paremaks muuta. Nii et kui tundub, et toas on õhk justkui seisma jäänud ja kuiv, siis too koju see taim. Kevadest sügiseni kasta tihedamini, muul ajal harvem. Tihedama kasvu saavutamiseks võib oksi tugevalt tagasi lõigata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.