Kuidas on võimalik, et hiinlased ehitavad ühe nädalaga kapitaalse 1000 kohaga haigla?

Haigla ehituse algus Wuhanis eelmisel nädalal.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Koroonaviiruse epideemia tõttu ehitavad hiinlased haiguspuhangu südamesse tuhande kohaga haigla, mis valmib kõigest nädalaga. Kuidas selline asi võimalik on?

Kui läks liikvele jutt, et hiinlased kavatsevad rekordilise kiirusega Wuhani linna haigla ehitada, arvasid paljud ülejäänud maailmas, et küllap on tegu telgilaadse hädapärase välihaiglaga. See pole sugugi tõsi: kohe on valmis kapitaalne hiiglasuur haiglakompleks.

Kuidas see võimalik on, muu maailm ju ei ehita sääraseid objekte nii kiiresti? BBC heidab asjale pisut valgust.

Udune foto haigla ehitusplatsilt epideemia tõttu suletud Wuhani linnas. Foto: Shutterstock

“Hiina on tuntud selle poolest, et suudab väga suurejoonelisi projekte äärmiselt kiiresti valmis teha, ütleb Välissuhete Nõukogu ülemaailmse tervise vanemteadur Yanzhong Huang.

Asja võti peitub suures osas selles, et haigla pannakse kokku väiksematest tehasemajadest, aga sellest üksi muidugi ei piisa.

“Hiina suudab väga kiiresti oma inimesi selliste suurte projektide jaoks mobiliseerida. Bürokraatia ja rahalised piirangud neid sellistes olukordades ei takista,” sõnab Huang.

Projektis osalevad tunnustatud insenerid üle kogu Hiina. “Inseneeriavaldkonnas on Hiina teadupärast väga tugev. Nad suudavad ka pilvelõhkujaid rekordkiirusel valmis ehitada. Lääne inimestele on seda pühendumist ja kiirust ning koostööd raske ette kujutada, aga see on võimalik,” kinnitab Huang.

Mis saab haiglast pärast seda, kui epideemia läbi on? 2003. aasta SARSi-epideemia näitel võib arvata, et vähehaaval haigla hüljatakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.