Remont&ehitus

Küttehooaeg läheneb: korstnapühkija tausta tuleb kontrollida

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kütteperiood on algamas ja kõik, kel kodus pliidid-ahjud, peaks enne kutsuma külla korstnapühkija. Iga teenusepakkuja aga pole tingimata spetsialist. Kuidas õige inimene üles leida?

Siinkohal tuleb appi Eesti Korstnapühkijate koda. Koja esindaja Hillimar Heinroos ütleb, et nende liikmeteks on oma ala kutsetunnistusega meistrid, kes on oma staažiga välja teeninud usalduse. “Tänaseks on nende meistrite käe alt välja kasvamas uus põlvkond korstnapühkijaid, kes on saanud kõige parema ja rangema koolituse, et korstnapühkijate mainet kõrgel hoida,” räägib Heinroos. Liikmeid on kojas üle saja.

Heinroos ütleb, et kindlasti võib sobiva korstnapühkija leida ka läbi tuttavate ja soovituste, aga sama hästi võib sääraseid teid pidi sattuda ka hoopis oskamatute asjaarmastajate peale, kelle töö kvaliteet jätab parimal juhul soovida. Korstnapühkijate Koja veebilehe korsten.ee kaudu hangitud meistri puhul võib olla aga kindel, et tegemist on teenusepakkujaga, kellel kehtiv kutsetunnistus.

Leheküljel on teenusepakkujad maakonniti väga mugavalt nimekirjadesse seatud ja endale sobiva peaks leidma igaüks.

Kütteseadmeid tuleks hooldada vähemalt kord aastas ja kui see kevadel tegemata jäi, siis tuleb see töö sügisel kindlasti ära korraldada. Kel sel sügisel korstnapühkija veel külla kutsumata, see on aga tõele au andes juba hiljaks jäänud, sest küttehooaeg on väga lähedal ja korstnapühkijate järjekorrad seetõttu ka paari kuu pikkuseks veninud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.