Remont&ehitus

Võimas töö: Eesti naisel kulus vaid 60 eurot ja kaks päeva, et nõukaaegse korteri rõdu täielikult ümber kujundada

Rutt tööhoos.Foto: erakogu

Rubriiki toetab

Nõukaaegsete korterite rõdud ei ole tavaliselt suuremad asjad pilgupüüdjad, kuigi, nagu alljärgnevast selgub, on neil tegelikult kõvasti potentsiaali.

Rutt Miklase kodu asub Mustamäel 1972. aastal ehitatud paneelmajas – selliste korterite rõdusid on meist kõik vähemasti korra elus näinud ja ega seal originaalis midagi ülearu ilusat ei ole. Aga Rutt tahtis, et oleks, ja nii ta rõdu ümberkujundamise töö ette võttiski.

Rõdu enne.

“Alustasin korraliku puhastamisega. Pesin ära aknad, raamid, seinad, põranda ja lae. Värvisin ära seinad ja aknaraamid ning panin lakke lilledele konksud. Saagisin euroalustest paraja suurusega diivani ja laua ning lihvisin ja värvisin puidupeitsiga need üle. Lauale panin klaasi. Õmblesin diivanialusele katte peale, panin lilled erinevatesse pottidesse kasvama ja pimedaks ajaks panin tulukesed, mis töötavad patareidega,” loetleb Rutt tehtud töid.

Töö käib.
Lõpptulemus.

Euroalused mööbli jaoks hankis ta venna kaudu, diivanikatteks vajamineva sisu ja pealisriide, kaks patja ja lauaklaasi soetas Rutt Uuskasutuskeskusest. Helehallid suured padjad ja mustad lillepotid tulid Jyskist, lilled K-Rautast ja tulukesed Pepcost. Kogu projekti maksumuseks on 60 eurot ja lilledele kulunud raha.

Veel romantilisemalt.

Kogu töö tegi Rutt omal jõul ära kahe päevaga. “Esimesel päeval pesin seinad, lae ja põrandad tänavatolmust puhtaks ja seejärel värvisin seinad ära. Nii kaua, kui värv kuivas tegelesin euroaluste töötlemisega. Õmblesin diivanikatte ja panin lilled pottidesse ära. Järgmisel päeval sättisin kõik paika,” loetleb ta.

Väga lihtne ja soodne ning ei nõua ka mingeid erioskusi, aga tulemus on äärmiselt hubane.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.