Sisustus

Kolm hetke kõige trendikamat sisustuselementi: interjöörientusiast toob välja enda lemmikud

Liis Taras ütleb, et üks nendest elementidest on nii ajatu, et pole moest välja läinudki.

Kunstiõpetusõpetaja ja sisekujundusentusiast Liis Taras annab Kodugeeniusele paar vihjet, millised on hetkel tema lemmikud sisekujunduselementide seast.

Mid-centurystiilis rotangtoolid ja koduaksessuaarid

Viimastel aastatel on sisustusmaailmas olnud väga kuum mid-centurystiil ehk eelmise sajandi keskpaigast pärit mööbel ja sisustusaksessuaarid.

See on periood, mil kasutati omakorda ka dekoreerimisel arhailisi esemeid – näiteks Itaalia antiik-keraamikat ja eksootilistest kultuuridest pärit artefakte.Mitmed suured ja kättesaadavad brändid, teiste seas H&M Home ja Zara Home on sellest trendist kannustatuna välja tulnud oma kollektsioonidega, kus on eelmainitud stiil väga tugevalt esindatud.

Soetasin ise hiljuti Zara Home rotangist lauavalgusti, mis sobib põhimõtteliselt kõikjale ja kõigega, aga minu kodus leidis koha magamistoa öökapil. Tegelikult pole see kunagi läinud moest välja. See ongi jõuliselt esile kerkinud sisustusstiili plussiks, et temast on saanud klassika, mida on kerge sobitada kokku teiste stiilide ja ajastutega.

Poest Zara Home ostetud lamp, mis leidis koha Liisi öökapil.

Iluliistud seinas ehk seinatahveldus

Suurepärane moodus, kuidas tühjad igavad seinad elavamaks ja isikupärasemaks muuta. Liistude paigutamiseks on võimalusi lõputult, ka liistude valik kaubanduses on järjest mitmekesisem.

Samas tuleb pidada silmas, kui seintel on kasutatud iluliiste või -tahvleid, siis tasub ülejäänud ruumi dekoor ja ilme hoida pigem tagasihoidlikum, et mitte laskuda kitši.

Näide Liis Tarase Instagramist.
Ajakirja Living Etc novembri esikaas.

Rohelised toataimed

Et toataimed toovad elamisse värskust ja hinge, on ütlematagi selge. Üha enam kinnitab taas kanda vahepeal ehk vanamoeliseks peetud trend tekitada koju n-ö roheoaase või kodudžunglit.

Viimane ost koju oligi 2-meetrine toakask, mille leidsin osta.ee oksjonilt 0,20 € eest.

Pilt: Sight Unseen kuvatõmmis

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses