Sisustus

Tulevases Eesti IKEA poes algasid sisetööd

IKEA.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

IKEA teatas olulisest verstapostist esimese suure IKEA poe avamisel Eestis – hoone ehitamine ning parkimisplatsi asfalteerimistööd on nüüdseks lõpule jõudnud. Edaspidi jätkuvad ehitustööd poe siseruumides ning haljastustööd välialadel.

„Seni on poe ehitustööd kulgenud väga heas tempos. Kohaliku ehitusettevõtte professionaalsus, tõhus projektijuhtimine ja head ilmastikuolud võimaldasid meil osa projekti etappidest varem lõpetada. Näiteks saime asfalteerimistöid teha juba sügisel, selle asemel et need kevadesse lükata. Meil on selle üle väga hea meel, sest nii kogesid ümbritsevate piirkondade inimesed nende tööde mõju minimaalselt, kui üldse,” sõnas IKEA Eesti juht Christian Schneider.

Kuna poe fassaad on valmis ja hoone ehitamine lõpetatud, hakatakse tegema sisetöid. IKEA plaanib avada oma esimese suure poe Eestis 2022. aasta sügisel.

Funktsionaalne ja mugav

„IKEA poe hoonet ehitades peame silmas mitut aspekti, nagu funktsionaalsus, mugavus, jätkusuutlikkus ja naabruskonna heaolu,” sõnas Schneider. Kestliku äritegevuse tagamiseks on hoonel tõhus energia ja vee säästmise ning jäätmete sortimise süsteem. Ümbritseva territooriumi arendamisel arvestatakse ka naabruskonnaga – IKEA pöörab tähelepanu mugava infrastruktuuri tagamisele, investeerides maastikukujundusse ja ehitades uue tee. IKEA Eesti turu juhi sõnul on iga uus IKEA pood eelmisest parem, sest selle loomisel arvestatakse kogu maailma IKEA poodide kõige olulisemate saavutustega.

Uue suure poe avamine suurendab IKEA taskukohaste toodete kättesaadavust. Samuti pakub see võimalust veelgi jätkusuutlikuma koduse elu loomiseks.

„IKEA poes saavad kõik külastajad tutvuda laia IKEA tootevalikuga, koguda inspiratsiooni, uudistada erinevaid mööblilahendusi ning mõelda, kuidas enda kodust elu veel paremaks muuta. Täissuuruses poes on suur näidistesaal, kus on lahendused, mis on loodud inimeste kodude ja vajaduste järgi. Samuti tuleb poehoonesse Rootsi restoran ja bistroo ning iseteenindusala ja müügisaal, kust saab meelepärased tooted kohe kaasa osta. Me otsime pidevalt uusi võimalusi, et kliente veelgi paremini teenindada ja et kõigil oleks võimalikult mugav IKEA kogemus, olgu see siis veebis või kohapeal,“ ütles IKEA Eesti juht.

Tulevane kahekorruseline IKEA pood kerkib Rae vallas Kurna külla, mis asub Tallinna lähedal. Eraldiseisva poehoone suurus on umbes 30 000 m2.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.