Tee ise

Eesti pere võimas näide: mis saab siis, kui uue kodu köögimööbel on vale värvi

Köök uues kuues.Foto: erakogu

Üks Eesti pere ostis endale mõned kuud tagasi kodu, kus sees oli täiesti korralik ja kasutamiskõlblik köögimööbel. Kahjuks täiesti vale värvi.

Korteri perenaine Heilika räägib, et kodu sai ostetud maikuus, aga selles sees olnud täiesti korralik Arensi köögimööbel oli väga vale värvi: tumepruun.

Vale värvi köök. Foto: erakogu

“Kaalusime, kas vahetame köögi välja, või kas või ainult kapiuksed, ja muudame ka asukohta, kuid kuna köök on korralik Arensi toodang ja asukoha muutmine oleks tähendanud ka põranda üles võtmist, siis otsustasime teda kaasajastada heledama tooni andmisega,” räägib Heilika.

Nii saigi köök endale uue helehalli kuue, värvimistöödega tegeles naine ise. Köök on värvituna kolm kuud kasutuses olnud ja kui paljud pelgavad, et sedasi värvitud mööblil hakkab värvikiht kiiresti kuluma, siis Heilika seda kinnitada ei oska. “Hetkel küll veel ühtegi muret pole olnud värvitud pindadega. Värv talub väga hästi puhastust ja tundub, et ka kuumust, sest pliidi kõrval olev külg on samuti värvitud. Kuid eks vastupidavuse hindamiseks peab veel vaatama,” jääb ta siiski veel äraootavaks.

Palju parem! Foto: erakogu

Heilika on väga tänulik Tikkurila nõustamisliinile Värviliin, kuhu helistades sai ta kuldaväärt nõuandeid. Ühe ukse viis naine isegi ettevõtte koolituskeskusesse kohapeale, et spetsialistid ikka üle kinnitaks, kas seda on vaja enne värvimist kruntida või ei. Aga kogu töö tegi naine siiski ise kodus ära ja on tulemusega väga rahul.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.