Tuleohutus

Rottide hävitustöö tekitas tulekahju

Rotid põhjustasid tulekahju.Foto: Shutterstock

Rotid närisid Antslas ahju suitsutoru ümbert katki isolatsioonivilla, mille tulemusena süttis kolmapäeva hommikul garaaži sein.

Kolmapäeval kella 9.24 ajal süttis Antslas Tsooru külas garaaži seinast läbi viidud bullerjan-ahju suitsutoru ümbruses sein, teatas päästeameti pressiesindaja BNSile. Päästjad avasid seina hoone seest ja väljast ning kustutasid tulekahju.

Päästetööde juhi hinnangul oli suitsutoru ümbruses isolatsioonivill lagunenud ja selles võisid olla süüdi närilised. Suitsutoru tuleohutusnõuetele vastav paigaldus ja ümbrusest isoleerimine jäi omaniku ülesandeks.

Päästeameti ohutusjärelevalve inspektorid juhivad tähelepanu, et suitsutoru paigaldamisel tuleb ohutuskuja moodustamisel ja isolatsioonimaterjali valimisel ning paigaldamisel lähtuda konkreetse suitsutoru kasutusjuhendist.

Juhtumit uuriv menetlusinspektor täiendas, et tahkeküttseadmete puhul ei tohi ühekordse seinaga suitsutoru, mitte mingitel tingimustel viia läbi ehitise konstruktsioonide. See tähendab, et Tsooru külas põlenud garaažis kasutatud suitsutoru ei vastanud tuleohutusnõuetele ning seda ei oleks võinud sinna paigaldada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.