Tallinnas tekitas kodupõlengu rätik vannitoas

Kärsanud käterätiku juhtum.Foto: G4S

Möödunud nädalal toimus mitu tuleõnnetust, kus pääseti tervelt tänu suitsu- ja vinguandurile. Tallinnas läks vannitoas kärssama käterätik, Ida-Virumaal tekitas ohtliku olukorra ahju kütmine ning Järvamaal sai köögist alanud põlengus kahjustada üks ehitusjärgus maja.

Esmaspäeval registreeris Nublu andur häire ühes Tallinna korteris. Korteris viibinud naine märkas, et korteri laest tuli suitsu ning põgenes rõdule. Selgus, et vannitoas kuumaveetoru peal olnud käterätik oli kärssama läinud ning sellest tekkinud suur kogus suitsu levis üle korteri. “Tuleoht võib tekkida ka kohast, kust seda oodata ei oska. Õnneks oli korteris nutikas andur, mis edastas häire ja inimene jäi terveks,” selgitas G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul. Korteris viibinud naine esmaabi ei vajanud ning saabunud päästjad kontrollisid ja tuulutasid toad.

Kärsanud käterätik. Foto: G4S

Häire edastus möödunud nädalal ka ühest Ida-Virumaa eramust. Kohale saadetud patrullekipaaž ja päästjad tuvastasid, et hoones oli viibinud eakas naisterahvas, kelle ahi ajas kütmisel suitsu sisse. Ka see juhtum lahenes õnnelikult ning esmaabi polnud vaja osutada.

Järvamaa ühest ehitusjärgus elamust edastus ühel septembri hilisõhtul G4Si juhtimiskeskusele tule- ja vinguhäire, mida saadeti kontrollima patrullekipaaž ja päästjad. Selgus, et majas oli köögist alguse saanud tulekahju. “Hoone sai küll tule- ja veekahjustusi, kuid tänu anduri nutikale teavitussüsteemile reageeriti kiiresti ning keegi põlengus kannatada ei saanud,” ütles Tuul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.