Uudis

Gaasigrilli plahvatus süütas Eestis elumaja, hoone muutus kasutuskõlbmatuks

Gaasigrilli plahvatus süütas elumaja, üks inimene sai viga. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Võrumaal Nooska külas puhkenud tulekahjus põles maha elumaja, põleng sai alguse rikkis gaasigrillist.

Pühapäeval kella 17.33 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Nooska külas plahvatas gaasigrill. Plahvatusest purunesid elumaja aknad ja tuli levis kiiresti üle kogu hoone. Päästjate saabumise ajaks ulatusid leegid katusest, akendest ja ustest välja. Inimesed olid majast ise välja saanud. Pulberkustutitega tulekahju kustutada üritanud mees sai põletushaavu ja kiirabi viis ta haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 21.12. Elumaja muutus kasutamiskõlbmatuks.  

Lõuna päästekeskuse menetlusinspektorid selgitasid, et põlengu põhjustas tõenäoliselt gaasigrilli rike, edastas Lõuna päästekeskus. Töötavat gaasigrilli kasutati terrassil. Ilmselt kustusid grilli põletis leegid teadmata põhjusel, kuid gaasi pealevool jätkus. Kui gaas saavutas tulikuuma grilli juures õhus piisava kontsentratsiooni, lahvatas see põlema ning süütas maja.

Päästeamet tuletab meelde, et  õnnetuste ärahoidmiseks tuleb tutvuda gaasigrilli tehnilise ja kasutamisjuhendiga ning seda järgida. Grilli töökindluse ja ohutuse tagab aga selle järjepidev puhastamine.

Kevadel tuleks esimese sammuna veenduda, et talvel kasutusena seisnud gaasigrill on töökorras ja ei leki. Gaasilekke kontrollimiseks soovitab amet segada võrdsetes osades vett ja nõudepesuvahendit ning määrida sellega kõik ühenduskohad ja voolikud. Seejärel tuleb lülitada gaas sisse. Kui seebist hakkavad tekkima suured mullid, on see märk voolikus olevatest väikestest aukudest või nõrkadest ühenduskohtadest. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.