Uudis

Läbirääkimised algasid: IKEA päris pood kerkib lähiajal ilmselt Rae valda

IKEA väljastuspunkt.Foto: Konstantin Sednev, Postimees Grupp

15. oktoobril arutab Rae vallavolikogu vallalekuuluva Põlluvälja kinnistu otsustuskorras müümise üleRootsi mööblikontserni IKEA-le.

Teisipäevasel istungil otsustas Rae vallavalitsus saata vastava eelnõu volikogu menetlusse. Oktoobri keskel hakkabki volikogu arutama, kas müüakinnistu otsustuskorras IKEA huve Eestis esindavale arendajale Viljandi Real Estate OÜ,teatas Rae vallavalitsus.

“IKEA näol on tegemist tõeliste oma ala professionaalidega, kes vaatavad arendustegevust laiemalt, on poe ehitamise kõrval valmis panustama ka oma kinnistuga piirnevasse taristusse ja kogukonda ning kellega läbirääkimised on seni olnud ülimalt konstruktiivsed,” ütlesRae vallavanem Mart Võrklaev pressiteates.

“Meedias on sel teemal juba pikemalt spekuleeritud. Meie esimene kohtumine IKEA esindajatega leidis aset umbes pool aastat tagasi. Selle aja jooksul on kaalumisel olnud ka teisi, valla omanduses olevaid kinnistuid, kuid ühiselt leidsime, et see võiks olla parim koht,” lisas ta.

Põlluvälja kinnistu on ligikaudu 20 hektari suurune maatükk Tallinna ringtee ääres Kurna külas.

Kui volikogu müügiettepaneku heaks kiidab, on järgmisteks sammudeks detailplaneeringu koostamine ning liikumine ehitusloa suunas, milleni vallavanema sõnul on arendajal plaanis jõuda nii kiiresti kui võimalik.

IKEA poele pakkus lisaks Rae vallale krunti ka Saue vald.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.