Uudis

Kuidas kodumasinate elektrikulu vähendada? Üks lihtne nipp aitab

Külmkapp.Shutterstock

Enamik elektroonikast on tänapäeval selline, mis vooluvõrku ühendatuna päriselt ennast välja ei lülitagi. Paljud seadmed jäävad off nuppu vajutades siiski stand by peale, mis tähendab, et elektrit kasutab see ikkagi edasi.

Elektrikulu võib tunduda sel juhul küll väike, aga kui arvestada, kui palju seadmeid ja masinaid meil tänapäeval kodus on, siis võib aastas selle pealt juba suurem summa kuluda. Näiteks Ameerikas on tavalisel majapidamisel umbes 40 vooluvõrku ühendatud seadet, mis tähendab aastas 100 dollari suurust lisakulu.

Kuidas selle probleemi vastu võidelda? Esialgu on kõige kiirem variant seadmed pärast kasutamist stepslist välja võtta. Siia alla käib esmalt kõik köögis leiduvad väiksemad seadmed: võta vooluvõrgust välja kohvimasin, röster, mahlapress, võileivagrill ja muu selline. Kui juhtmetele ligi pääsed, siis tasub vooluvõrgust välja võtta ka näiteks nõudepesumasin.

Vooluvõrgust võiks pärast kasutamist eemaldada ka telekad, arvutid, kõlarid ja kodukinosüsteemid. Samuti erinevad laadijad.

Kui iga kord juhtme lahti ühendamisega tegeleda ei jaksa, siis on lihtsam variant endale osta lülitiga pikendusjuhe, mille abil saab korraga mitu seadet välja vooluvõrgust välja lülitada. Siinkohal tasub aga ohutuse mõttes jälgida seda, et ühte pikendusjuhtmesse liiga palju seadmeid ei ühendaks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.