Uudis

Mupo palub Tallinna elanikel paratamatu müra suhtes kannatlik olla

Lumekoristus.Foto: Shutterstock

Seoses hiljuti maha sadanud lumega on mupo korrapidajale helistanud mitmed pahased linnakodanikud, keda häirib öösel linna toimuv lumekoristus, libedustõrje või lume väljavaedu.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere sõnul kaasnevad linnas elamisega paratamatult ka teatavad talumiskohustused.

“Nii, nagu öised avarii-kaevetööd, nii tekitab ka lumekoristus teatavat müra. Need on tööd, mida on kõige otstarbekam teha öötundidel, mil sõidukeid ei ole parklates ja tänaval liiklus hõredam. Tänavad peavad olema läbitavad – seda juba operatiivsõidukite ligipääsu tagamiseks, õnnetuse korral on lund koristama hakata juba hilja“.

Toompere sõnul on inimesed ilmselt eelmise lumevaese talvega, mil lund koristada ei tulnud ja müra ei tekitatud, ära harjunud. „Maal elav inimene tunneb rõõmu, kui kuuleb öösel lund lükkavat traktorit. Samamoodi võiks ka linnainimene rõõmustada. Oleme sallivamad ja austame ka neid, kes öösel seda rasket tööd teevad, nad teevad seda kõike ikka meie kõigi hüvanguks“.  

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.