Uudis

Seitse inimest jäi põlema süttinud kortermajja lõksu

Päästetööd Võrumaa kortermajas.Foto: Päästeamet

Võrumaal Võru vallas puhkes teisipäeva õhtul tulekahju kortermajas, kust päästjad tõid välja seitse inimest, nende hulgas kolm last. 

Häirekeskus sai põlengust teate kell 21.25, kui selgus, et Pille külas põleb kortermaja korter. Teataja ise oli jäänud teise korruse korterisse lõksu, sest koridoris oli paks suits ja kuumus, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile. 

Päästjate saabudes põles esimese korruse korter, mille purunenud aknast ulatusid välja leegid. Põleva korteri elanik oli õnnekombel ise välja saanud. Kohe alustati tõmberedeliga teisel korrusel lõksus olevate elanike päästmist. Kokku toodi alla seitse inimest, kelle hulgas kolm last. Majast toodi tervelt välja ka koer.

Kiirabi vaatas päästetud üle ja keegi arstiabi ei vajanud. Põlenud korteris sai kõige suuremaid kahjusid magamistuba. Tulekahju kustutati lõplikult kella 22.32-ks.

Esialgse info järgi seostatakse tulekahju põhjust hooletu suitsetamise ning alkoholitarbimise kombinatsiooniga. Päästjad hoiatavad, et hooletust voodis suitsetamisest tekkivate põlengute tuleohvreid on aasta lõikes kõige arvukamalt. Ohutum on suitsetada õues. Suitsuga voodisse või tugitooli heitmine on eluohtlik. Kahjuks puudus põlenud korterist ka suitsuandur.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.