Tallinlased saavad taas suurjäätmeid tasuta ära anda

Foto: Shutterstock

Rahvastikuregistri järgi Tallinnas elavad inimesed saavad esmaspäevast pühapäevani linna jäätmejaamades taas tasuta ära anda suurjäätmeid, näiteks kasutuskõlbmatuid mööbliesemeid, jalgrattaid ja lapsevankreid.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul on suurjäätmete tasuta vastuvõtt täitnud oma eesmärgi – inimesed toovad sel perioodil ära kordades rohkem prügi kui muul ajal. “See on võimalus hoida puhtamat linnakeskkonda. Kui aga kodus üle jäänud asjad on kasutuskõlblikud, saab neid jäätmejaamades suunata ka uuele ringile – neid võtavad tasuta vastu Paljassaare ja Pääsküla korduskasutusuumid,” rääkis Vimm.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3X3 kuupmeetrit suurjäätmeid ehk kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele, sealhulgas korteriühistud.

Suurjäätmete äravedu saab igal ajal tellida vastavalt hinnakirjale ka oma jäätmevedajalt, kuid kampaanianädalal saavad tallinlased neid linna jäätmejaamades ära anda tasuta.

Suurjäätmed on kasutuskõlbmatud mööbliesemed ja nende osad – diivanid, lauad, riiulid, põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid ja jõulukuused.

Suurjäätmed ei ole ehitus- ja remondijäätmed – WC-potid, valamud, vannid, aknad, uksed, tapeedid ja värvirullid; ohtlikud jäätmed – tühjad värvipurgid ja eterniit; probleemtooted – romusõidukite varuosad, rehvid, vanametall; elektri- ja elektroonikaseadmed – pesumasinad, telerid, külmikud, pliidid; muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas Raba 40, Rahumäel Rahumäe tee 5a, Pärnamäel Ristaia tee 8 ja Paljassaares Paljassaare põik 5, lahtiolekuajad ja informatsiooni teiste jäätmete üleandmise kohta leiab veebilehelt tallinn.ee/et/jaatmekeskus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.