Tarbijakaitse hoiatab probleemse mööblipoe eest

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) soovitab tarbijatel hoolikalt kaaluda võimalikke ohte ja riske tehingute tegemisel Pere Mööbel OÜ.

Mööblit müütatakse veebipoes https://www.peremoobel.ee/.

Alates 2023. aasta maikuust on kaupleja kohta esitatud tarbijavaidluste komisjonile 35 avaldust. Kaupleja ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid ning on kantud komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtjate nimekirja (n-ö must nimekiri).

Tarbijavaidluste komisjoni poole pöördunud tarbijad on teinud tellimusi veebilehe https://www.peremoobel.ee/ kaudu. Tarbijate pöördumised on seotud peamiselt tarnimata kaubaga ja raha tagastamata jätmisega, kui tarbija on lepingust taganenud ja soovinud ostust loobuda. Ettevõtja ei ole avaldanud oma veebilehel infot, et tellimuste täitmisega oleks probleeme ja jätkab veebilehe kaudu toodete müümist.

Amet on küsinud kauplejalt selgitusi ja alustanud järelevalvemenetluse. Kaupleja enam tarbijavaidluste komisjoni menetluste raames Ametile vastanud ei ole ja samuti ei lahenda vabatahtlikult tarbijate kaebuseid.

Kui kaupleja ei ole tellimust täitnud lubatud aja jooksul, siis võib tarbija ka lepingust taganeda. Taganemisavalduse saab saata nt e-posti teel. Kauplejal on võimalik kohustus täita pangaülekandega, mis võtab väga vähe aega, siis ei ole põhjendatud tagasimaksmisega viivitamine rohkem kui mõned päevad.

Amet soovitab tarbijatel teadvustada kauplejaga tekkinud probleeme ja kaaluda igakülgselt riske enne Pere Mööbel OÜ-lt tellimuse tegemist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.