Uudis

Tugeva tuulega täna rakette lasta ei tohi

Foto: Shutterstock

Päästjad tuletavad aasta viimasel päeval meelde, etilutulestiku kasutamisel on väga oluline jälgida ilmastikuolusid ning tugeva tuule korral jätta raketid taevasse laskmata.

“Lendu läinud rakett ei jää kunagi taevasse, vaid tuleb alla ja mõnikord võib ka tulekahju põhjustada,” teatas päästeameti pressiesindaja teisipäeval BNS-ile.

Ilustulestiku taevasse laskmiseks tuleb validaohutu koht. Arvestama peab kaugusega nii inimestest kui ka hoonetest. Kindlasti ei tohiks rakette süüdata majade vahel ning vahetus läheduses, rakett suunata ohutus suunas.

Pürotehnilised tooted tuleb tulekindlal alusel kindlalt fikseerida, et pärast süütamist ei kalduks nad kõrvale; süütenööri süütab üks inimene ning teised peaksid olema ohutus kauguses; pürotehniline toode on ohtlik ning võib tekitada kehavigastusi ning põletusi. Alati tuleb läbi lugeda tootega kaasas olev ohutusjuhend ja veenduda, et rõdudel ei oleks tuleohtlikku prahti, mis põleva raketiga kokkupuutel kergesti süttida võib.

Pürotehnilist toodet võib osta vaid selleks vastavat luba omavast müügikohast, seda ei tohi osta turult või suvaliselt isikult tänaval.
Tooteid hoia kuivas, ohutus ja lastele kättesaamatus kohas ja enne kasutamist peab kontrollima, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi.

Pürotehnika kasutamiseks tuleb valida õige aeg ja koht, arvestades nii öörahu, ilmastikuolude kui toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest ning seda ei tohikasutada alkoholijoobes olles.

“Ära viska toodet tulekoldesse ega inimeste või loomade suunas; kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil; ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale; kui toode ei rakendu, oota vähemalt 10-15 minutit enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale,” teatas päästeameti pressiesindaja.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.