Sisuturundus

Mis imemasin on ultraheli õhuniisutaja ja mis selle eriliseks teeb?

Kui tuppa on tekkinud ebameeldiv lõhn, hingata on raskem ning ka tervisehädad kipuvad kiiremini tulema, on alust arvata, et tegu on madala õhuniiskusega ruumiga. Seda just seetõttu, et madala õhuniiskusega ruumides on rohkem baktereid ja mikroobe, mis eelmainitud hädasid põhjustavadki. Et probleemist vabaneda, peaksid appi võtma meetmed, mis aitavad õhuniiskuse taas tasakaalu viia.

Miks on vaja õhuniisutajat?

Külmadel aastaaegadel langeb õhuniiskus drastiliselt, sest jahe õhk ei suuda nii palju niiskust säilitada  kui suudab seda soe õhk. Sageli kimbutavad inimesi, kelle tubades on külm õhk, kuiv ja kriipiv kurk, lõhenenud huuled, kuiv ja ketendav nahk, ninaverejooks, erinevad hingamisteede haigused ja muudki. Lisaks sellele võib kuiv õhk mõjutada ka kodu sisustuse ja seadmete seisukorda – puitpõrandasse võivad tekkida praod, kuivada võib värv ning kooruda tapeet. 

Tervislik siseruumide niiskus on üldiselt vahemikus 40–60%. Kui õhuniiskus on liiga suur, mitmekordistub hallituse ja kondenseerumise oht. Kui aga õhuniiskus on alla 40%, tekivad tervisemured, sest gripiviirused levivad just sellistes tingimustes palju kiiremini.

Ultraheli- või auruniisutaja

Kuidas erineb aurustuv õhuniisutaja ultrahelil toimivast niisutajast? Selle jaoks peame kõigepealt mõistma õhus oleva veeauru ja veepiiskade erinevust.

Kui vesi aurustub, muutub see vedelast vormist gaasiliseks. Gaasina hajutatakse veemolekule õhku koos teiste õhus moodustavate gaaside molekulidega. Veepiisad on seevastu pisikesed vedelikuplekid, mis on piisavalt kerged, et vähemalt ajutiselt õhus hõljuda. See erinevus on õhuniisutajate jaoks oluline, kuna veepiisad võivad vees olevaid aineosakesi kanda, veeaur aga mitte.

Ultraheli õhuniisutajad toimivad vibratsioonide abil veepiiskasid õhku saates. Aurustuvad õhuniisutajad aurustavad aga niisutaja sees vett ja saadavad veeauru õhku. Mõned mudelid saavutavad selle vee kuumutamisega. Neid nimetatakse kuuma auru õhuniisutajateks, sest aur töödeldakse enne, kui see seadmest välja lastakse. Teised aurustuvad õhuniisutajad juhivad vett läbi filtri ja puhuvad seejärel jahedat õhku. See omakorda aurustab vett ja saadab veeauru tuppa.

Mõlemad funktsioonid on head, kuid valimisel on alati oluline pöörata tähelepanu sellele, et seadme sees olevad filtrid püüaksid kinni õhus ja vees olevad bakterid ja muud aineosakesed, mis võivad õhus olles tervisele pigem negatiivselt mõjuda.

Mis on ultraheli õhuniisutaja?

Õhuniisutajaid on olemas mitmeid ja need kasutavad sama tulemuse saavutamiseks erinevaid tehnikaid.

Ultraheli niisutaja on uusim tehnoloogia, mis aitab hoida niiskust kontrolli all mistahes kodus. Siit leiad peamised eelised, miks peaksid valima just ultraheli õhuniisutaja.

Nutikas

Utraheliniisutajad suudavad õhku väga hästi niisutada. Tegelikult võivad niisutajad õhku lisada nii palju niiskust, et selle eelisest saab puudus, mille tulemuseks on üleniisutatud õhk, mis omakorda põhjustab niiskust ja hallitust.

Sellepärast on ultraheliniisutajatel üldiselt olemas nutikas funktsioon, mis suudab tuvastada niiskustaset ja sulgeda õhuniisutaja, kui õhus on juba piisavalt niiskust.

Vaikne

Ultraheli niisutajate eeliseks on kindlasti nende vaikne töötamine. Teised seadmed seda nii märkamatult ei tee.

Nii saad hoiustada õhuniisutajat isegi magamistoas, ilma et see sinu ja sinu pere rahulikku und segaks.

Väike voolutarbimine

Võrreldes teiste mudelitega on ultraheli õhuniisutajate eeliseks see, et need seadmed nõuavad töötamiseks vähe elektrivoolu.

See tähendab väiksemaid kommunaalarveid ning nii säästad ka rahaliselt rohkem.

Kompaktne

Ultraheli õhuniisutajaid saab muuta äärmiselt väikesteks ja kompaktseteks, kuna niisutusmehhanism on nii lihtsalt üles ehitatud.

Peamiselt määrab õhuniisutaja suuruse selle veemahuti. Seega pööra tähelepanu just selle mahutavusele, kui soovid toas rohkem ruumi kokku hoida.

Mitmekülgne disain

Kuna õhuniisutajad on kompaktsed, siis sobivad need täiendama igat interjööri. Lisaks sellele on võimalus valida erinevate värvilahenduste ja ka pisidetailide vahel.

Vali seade vastavalt oma olemasolevale interjöörile, et see sulanduks kodusesse miljööse hästi. Kindlasti pööra tähelepanu ka isiklikele eelistustele ja soovidele.

Ohutu

Ultraheli niisutajad ei tekita soojust ning seetõttu on need ohutumad kui auruniisutajad, mis kuumutavad veeauru saamiseks vett.

See võib olla eriti oluline, kui niisutajat kasutatakse lastetoas, kus lapsed võivad sattuda niisutajat uurima ning saada viga. Ultraheli õhuniisutajatega aga sellist probleemi pole, kuna need töötades ei kuumene.

Mugav

Ultraheli õhuniisutajal ei pea kunagi tahti ega filtrit asendama. Aurutatavas õhuniisutis olev filter kogub lõpuks veest maha jäänud mineraalainete koguse, eriti kui kasutatakse karedat vett (vesi, milles on lahustunud palju mineraale). Neid filtreid tuleb regulaarselt vahetada, mis tähendab rohkem hooldamist ja tegevuskulusid.

Kui sinu kodu õhukvaliteet on muutunud ning otsid lahendusi, mis muudaksid kodus olemise mugavamaks, aitaksid vältida ebameeldivusi ning parandaks õhuringlust, siis tasub võtta appi õhuniisutaja, ventilaator või muu. Näiteks on võimalik mitmekülgse valikuga tutvuda siit, kust leiad alati soodsad hinnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.