Sisuturundus

Pildid ja videod: erilise arhitektuuriga moodulmajad võidavad inimeste südameid

No Ma valmis koostöös Kadarik Tüür Arhitektidega.Foto: Akso-Haus

Moodulmaja tehakse sulle valmis tehases – ehitusprotsessi ei takista ettearvamatu ilmataat ega vaikust ja rahu nõudvad naabrid. Jaanuaris ilmus uus moodulmajade kataloog, kus leidub vanu armastatud lahendusi, aga ka täiesti uusi projekte.  

Omapärane arhitektuur  

Kolm aastat tagasi kavandas Akso-Haus koos Kadarik Tüür Arhitektidega esimese suvila Rahu, mis kujunes väga populaarseks ning huvi ei ole raugenud siiani. Sama koostöö tulemusena jõudis eelmisel aastal kataloogi samuti klientide südamed võitnud suvilamaja Muhu, mille loomisel võeti arvesse, et hoonet saaks transportida ka praamiga suurematele saartele.

Rahu võitis kiirelt inimeste südamed.Foto: Akso-Haus

Üks äge projekt Koolibri sündis aga kliendi enda ideede ja kogemuste põhjal – väikemaja ostuhuviline tahtis väikest praktilist saunaga maja, tegi põhjaplaani ettepaneku ning Akso-Haus omakorda modifitseeris plaani ruummoodulile ja betoonvundamendi tehnoloogiale omaseks. Ideest ühel A4 paberilehel kuni valmis majani jõuti kuue kuuga. Kuna tollal olid suvilad ka väga kuum teema, siis võeti pakkumine vastu. Tänaseks tuuakse Koolibri ratastel kõigi huviliste koju. 

Koolibri sündis kliendi enda ideede ja kogemuste põhjal.

Akso-Haus majatehase eramajade müügijuht Christel Halleri sõnul on eramajadest kõige popimad eritasandilise katusega modernsed hooned, millel üks osa majast on pool krohvitud fassaad, teine voodrilauaga. Sellised on näiteks Stella või Krista projektid.

Jaanuarist on kataloog veelgi täienenud – juures on kaks suuremat Egle maja (96 ja 120 ruutmeetrit), millel on eripärane välisviimistluse stiil. Kasutatud on voodrilaua ja keraamilise fassaadiplaadi segu ning viilkatusega on antud hoonele modernne efekt. 

Jaanuarist lisandus kataloogi Egle, millel on eripärane välisviimistluse stiil.

Novembris sai valmis ka No Ma nimeline eramaja disainlahendus, mille loojaks oli taaskord eelpool mainitud arhitektibüroo. Lahendus läheb kokku Muhu kontseptsiooniga, aga kuna viimase on elamiseks liiga väike, siis kavandati ka suurem maja (99,4 ruutmeetrit), mis koosneb kolmest moodulist. Haller kinnitas, et küpsemas on veel uusi projekte, järgmisena tuuakse turule disain saunamaja lahendus.

No Ma mudel valmis eelmise aasta novembris.

Kodu, mis on sinu nägu

Kui ikkagi tundub, et sulle meelepärase hoone välimusel ei ole sobivat põhjaplaani, siis saad teha Akso-Hausile ettepaneku ning majamudelite põhjaplaane ja välimust ka kombineerida. “Kõik majad, mis tehasest väljuvad, on uue omaniku nägu,” sõnas Haller. 

Mitmekesine välis- ja siseviimistlus

Valida saab viie erineva keraamiliste plaatide paketi vahel – kataloogist leiad laia sektsiooni erinevaid materjale, värve ja mustreid. “Enamasti leiab inimene nende seast sobiva, sest kõik on hästi erinevad,” ütles Haller.

Uhiuue Egle siseviimistlus.

Kodu valitud – mis edasi?

Järgmise sammuna tuleb saata Akso-Hausile majamudeli nimetus, katastritunnus ja visand planeeritud asukohast. Ettevõte annab hinnangu, kas maja on valitud kohta võimalik kohale tuua ja paigaldada.

Muhu rändab uue omaniku juurde.

Halleri sõnul võib olla probleemseks paigaks näiteks suvilarajoon, kus on kitsad tänavad. Igasugu eksimuste vältimiseks tuleb tellida veoteeuuring (maja tellimisel saad hiljem antud kulu väärtuses soodustust) – transpordifirma sõidab teekonna läbi ning mõõdab üle tee pikkuse-laiuse-kõrguse ning paigaldusjuht kohtub krundil kliendiga, et arutada maja paigaldamise võimalusi. 

Rahu paigaldamine.

Maja valmib tehases 2-3 kuuga, kuid keerukamad disaintooted, nagu Rahu 4 kuuga. Uue kodu tellimisel peab ka arvestama ootejärjekorraga. Maja oodates taotleb uus maja omanik Akso-Hausi koostööpartneri abiga ehitusloa ning valmistab ette krundi. Kui toimub maja paigaldus krundil, siis võtab see aega olenevalt moodulite arvust 4-10 tööpäeva ning seejärel saabki juba uude koju sisse kolida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.