Sisuturundus

Tikkurila avalikustas 2023. aasta värvi

Selle aasta värv on selgunud!Foto: Tikkurila

Pehme varjundiga vanaroosa V413 Rosy Moment – see on Tikkurila 2023. aasta värv. Võluvast värvitoonist õhkub maagilist soojust ja hoolivust ning mälestusi ilusatest eluhetkedest. 

Mitte ainult trendikas värvitoon

“Iga-aastase värvikollektsiooniga soovime inspireerida kodusisustajaid ja sisekujundajaid. Loodame, et teeme toonide valimise lihtsamaks ning julgustame proovima uusi värvitoone ja -kombinatsioone,” märkis AS Tikkurila turundusjuht Jaana Pärn. “Soovime olla värvimaailmas suunanäitajaks, pakkudes omalt poolt välja hetkel moes olevad värvitoonid ning näidates, kuidas võiks neid toone sisustuses kasutada ja omavahel kombineerida.” 

Tikkurila ei tutvusta ainult trendikaid värvitoone, vaid oluline on ka lugu, mis on seotud nende toonidega, ning sõnum, mida tahetakse omalt poolt maailmale öelda. Tikkurila juhib tähelepanu sellele, kui olulised on värvitoonid meie elus ning kuidas nad meid mõjutavad. 

Pehme ja soe toon

Aasta värv 2023 on vanaroosa V413 Rosy Moment, millest õhkub soojust, sõbralikkust ja empaatiat ümbritsevate inimeste vastu. “Nii nagu nimigi ütleb, on see roosiline hetk. Iga päev muutub “roosiliseks”, kui sul on ümber toetavad ja olulised inimesed,” sõnas Pärn. 

Tikkurila 2023. aasta sõnum on “Me anname üksteise elule värvi”. “Viimasel paaril aastal oleme olnud sunnitud vähem inimestega kohtuma, nüüd on jälle maailm avanenud ning saame tunda rõõmu südantsoojendavatest kontaktidest. Hetk, kui sul on eriline äratundmine võõra inimesega, kellega just kohtusid, või siis armsa lähedasega, kellega oled kogu oma elu jaganud. Või hetk, kui tunned, et teie mõlema mõtted käivad samu radu ja sa ei jõua ära oodata, mida teisel öelda on. Need on erilised hetked, mis suurendavad rõõmu- ja õnnetunnet ning annavad elule värvi,” kirjeldas Pärn.  

Aasta värvitoonist õhkub soojust, sõbralikkust ja empaatiat ümbritsevate inimeste vastu. Foto: Tikkurila

Kuidas aasta värv valiti?

Tikkurila on aasta värvi valinud juba 8 aastat. Seekord kasutati alginfona PPG ehk Pittsburgh Plate Glass kontserni poolt korraldatud töötubade tulemusi. Tikkurila kuulub nimelt 2021. aasta juunist ülemaailmsesse PPG kontserni, mis on tegev nii värvide, pinnakatete kui ka lennunduse, autotööstuse, pakendite ja merenduse valdkonnas. 

Lisaks sellele tegi Tikkurila enda tiimis ajurünnaku ja töötas välja esmase kampaania põhiidee ning värvikollektsiooni. “Lõpliku valiku tegemisel arvestasime ka praeguseid sisekujundustrende, stiile ning emotsioone ja seoseid, mis sobiksid Tikkurila sõnumiga,” kirjeldas Pärn.  

Pärn tõi välja huvitava asjaolu, et sel aastal tulid osad toonid tegelikult eelmise aasta kollektsioonist ehk teatud värvid on jätkuvalt moes. Näiteks pruun L478 Kestrel, sinakasroheline S440 Silk Road ja hallikasroheline X447 Sea Smoke. 

Tikkurila andis välja ka kollektsiooni, kus on kaheksa selle aasta värviga ideaalselt kokku sobivat värvitooni. Foto: Tikkurila

Kaunis värvikooslus

Tikkurila andis välja ka kollektsiooni, kus on kaheksa selle aasta värviga ideaalselt kokku sobivat värvitooni. Valikus on nii heledad rahulikud varjundid kui eriliselt silma paistvad aktsendiga toonid. Aasta värvi vanaroosat toetavad eriti hästi särav ja hurmav roosa H320 Magnolia, intensiivne kollane J392 Wax, rahulik ja maandav pruun L478 Kestrel ning samblaroheline M449 Grotto

“Toonid on mõeldud kasutamiseks kas eraldi või koos ning need sobivad nii suurematele pindadele, nagu seinad ja laed, või väiksematele detailidele,” sõnas Pärn. Nende toonidega saad anda oma kodule külmades rahulikes toonides skandinaavialiku või ka julgetes soojades toonides ilme. 

Lähtu enda sisetundest

Kui soovid enda kodusisustuses värve muuta, siis lähtu eelkõige oma sisetundest. 

“Kodu sisustamisel ja värvide valimisel ei ole rangeid reegleid. Värvi näiteks üle kõik seinad või täienda interjööri mõne uue sisustusaksessuaariga. Katseta uute värvitoonidega, ole julge ja mänguline. Oluline, et kodu värvilahendus toimiks tervikuna ja sobiks inimestele, kes seal elavad,” soovitas Pärn. End tuleb ümbritseda värvitoonidega, mis mõjuvad just sulle toetavalt ja annavad energiat.  

Kui oled leidnud meeldiva värvitooni või lausa uue lemmiku, siis võib sama tooni kasutada nii oma kodus kui ka riietumisstiilis või aksessuaaridena. “Lisa oma päevadesse rõõmu läbi värvide, kasvõi pisikeste detailide näol. Soeta näiteks aasta värvi toonis uus telefoniümbris või termostass,” märkis Pärn. “Meieni on jõudnud Eesti inimeste lood, kus on saadud inspiratsiooni Tikkurila trenditoonidest ja isegi kogu korterile selle järgi värvilahendus valitud. Meie oleme rahul, kui kasvõi mõni inimene leiab oma kodule värvilahenduse Tikkurila kollektsioonist,” lisas ta. 

Selleks, et saada kindlust juurde, milline värvitoon valida, saad appi võtta Tikkurila tasuta mobiiliäpi Colour Master. Foto: Tikkurila

Katseta ka mobiiliäppi!

Selleks, et saada kindlust juurde, milline värvitoon valida, saad appi võtta Tikkurila tasuta mobiiliäpi Colour Master.  Katseta värvitoonide sobivust näiteks oma toast tehtud fotol või otse liitreaalsuses. Äpi abil saab ka värvitoone tuvastada – kui märkasid ilusat värvikombinatsiooni Instagramis või ajakirjas ja soovid teada saada nende toonide ligilähedasi Tikkurila värvikaardi tooninumbreid, siis äpp aitab Sul need toonid tuvastada. Loe äpi kohta rohkem Tikkurila kodulehelt või laadi see kohe endale alla Google Play`st või App Store`st ning proovi järele.

Tikkurila aasta värvi ja kollektsiooni toonide info on leitav kodulehelt või Tikkurila FB-st või instagramist.

Vaata Tikkurila aasta värvi 2023 avaürituse lühivideot.

Tikkurila aasta värvi 2023 kontseptsiooni tutvustus Irina Hanhisalo, Tikkurila värvitoodete kategooria juhi poolt. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.