LukuExperdi blogi

On aeg suvekodust lahkuda, kuid soovid ka kaugelt maakodul silma peal hoida? Vaatame, kuidas elamine nutikamaks ja ka pätikindlamaks muuta?

Nutilukud ja valvekaamerad lubavad ka linnas olles maakodul paremini silma peal hoida.Foto: LukuExpert

Sügis koputab nõudlikult uksele ning on aeg maakodu uks selleks korraks lukku keerata. Selle asemel, et võtit kivi alla peita, võiks pilgu pöörata nutikamate lahenduste poole ja tagada endale muretud talveõhtud suvemaja pärast muretsemata. Ja ega alati ei pea põhjus olema muretsemine, kaasaegsed lahendused teevad elu lihtsalt niivõrd palju mugavamaks. Kusjuures, mõned tarkadest lahendustest pakuvad võimalusi, mille peale esimese hooga ei tulegi.

Kaamera näitab isegi seda, mis ilm on

Üks populaarseim toode maakodusse, ilmselt siis kohe pärast korraliku tabalukku, on valvekaamera. Alustame kasvõi sellest, et valvekaamera olemasolu võib kindlustussumma alla tuua, sest 24/7 elamule suunatud “silmad” on selleks piisav argument. 

Ja isegi kui kaamera ei peata vargaid, on salvestatud pilt heaks tõestusmaterjaliks ja pahalast on kergem kätte saada. Seega, tasub vaadata, millised on kindlustusseltside tingimused, osad on nõus kodukindlustustele sellisel juhul allahindlust tegema.

Valvekaamerate süsteemi saab ühendada ka oma telefoniga ja seda saab seadistada nii, et nutiseadmesse tuleb kohe teavitus, kui kaamera vaateväljas on kahtlane liikumine. Nii saab ohtlikele olukordadele reageerida kasvõi maailma teisest otsast.

Soovi korral saab kaamerapilti kogu aeg telefonist jälgida. See ei anna ainult aimu kutsumata külalistest, vaid annab ka reaalajas vastused palju inimlikumatele küsimustele – näiteks, milline ilm parasjagu maakodus on. Ja see pole nali, vaid inimesed päriselt kasutavadki kaamerapilti ilma jälgimiseks. 

Lase heatahtlikud naabrid kodu kontrollima

Inimesed, kes on endale koos LukuExperdi spetsialistide abiga sobiva kaamera leidnud, on jõudnud sageli tagasi, et lisada kodule täiendavaid abimehi. Näiteks oled maakodust eemal, kuid kaamerapildist on näha mingit jama ning oleks vaja, et naaber käiks olukorda kontrollimas. Sellistel juhtudel on asendamatuks abimeheks nutilukk – naabritele ei pea isegi võtmeid jätma, vaid luku saab avada kaugelt. Ja kui sa naabrites ikkagi päris kindel pole, siis ära unusta, et kaamera on sinu silmade eest. 

Nutiluku puhul pole vaja ka eraldi kohmakat uksekella.Foto: LukuExpert

Nutilukud on juba ka nii targad, et eraldi uksekella pole vaja – piisab ukseluku puudutamisest. See esteetiliselt ilus lahendus on nutilukkude maailmas päris uus, kuid väga tänuväärne lahendus. Kui oled näiteks oma viljapuuaias ning ei kuule, kui keegi ukse taga on ja külaline puudutab ukselukku, siis tuleb sulle telefonile teavitus, et keegi on ukse taga. Heal juhul siis tuttav või näiteks kuller.

Üllatus, aga abi on ka elektriautole

Elektriautod on jätkamas võidukäiku. Sisepõlemismootoriteta autode omanike hulk kasvab pea iga päev ning kui linnades laadimisvõimalusi juba jagub, siis mida kaugemale sõidad, seda suurem on oht tee äärde jääda. Või kohale jõuad, aga tagasi mitte.

Probleemi lahendamiseks pole vaja tervet laadimisdokki, üldjuhul piisab vaid laadimisadapterist, mis tagab laadimiskiiruse täpselt saadavalolevale võimsusele. Laadimisjaamad on küll kiirem võimalus masin jälle sõiduvalmis saada, kuid maakodus ajab asja ära ka laadimisadapter.

Kodunse laadimisadapteriga saad autot laadida nii tavalisest seinapistikust kui 16- või 32-amprisest jõupistikust.Foto: LukuExpert

Adapterit valides tasub jälgida, et voolupistikut saaks vahetada. Nii saab autot laadida tavalisest seinapistikust kui ka 16- või 32-amprisest jõupistikust. Sobivat lahendust aitavad leida Lukuexperdi laadimislahenduste eksperdid.

Valvekaamera, nutilukk ja elektriauto laadimiseks vajalikud tarvikud – pole just väga palju vaja, et maakodu oleks nutikalt kaasaegne ja majaomanik rahuliku unega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.