G4S blogi

Ettevaatust: Pirital on sagenenud vargused ja sissemurdmised eluhoonetesse

Lõhutud akende ja uste kaudu sisenedes on majadest varastatud nii ehteid, jalgrattaid, tõukerattaid kui ka muid väärtuslikke esemeid. Foto: Shutterstock

Viimasel ajal on Pirital sagenenud eluhoonetesse sissemurdmised ja vargused. Lõhutud akende ja uste kaudu sisenedes on majadest varastatud nii ehteid, jalgrattaid, tõukerattaid kui ka muid väärtuslikke esemeid.  

“Menetluste käigus on kahtlustatavate ring hakanud välja joonistuma, kuid jätkame aktiivset uurimistööd, töötame läbi turvakaamerate salvestisi ja kogume tunnistajate ütlusi, et vargad esimesel võimalusel kinni pidada,” selgitas Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin. 

“Praeguste juhtumite põhjal pole põhjust arvata, et vargad oleksid inimestele füüsiliselt ohtlikud,” märkis Milenin. Siiski sõnas ta, et pikanäpumeestele peale sattudes ei tasu riskida, hakates ise neid kinni pidama, vaid esimesel võimalusel tuleks teavitada juhtunust politseid.  

Varguste ennetamiseks tuletab Milenin meelde, et kui koduomanik unustab uksed lukustada, aknad lahti või isegi õhutusasendisse, on varaste jaoks pool tööd juba tehtud. Samuti ahvatleb vargaid kõik väärtuslik, mis on jäetud nähtavale vedelema, näiteks terrassile või aknalauale. 

Sestap on oluline meelde tuletada, et olles ise oma vara esmased kaitsjad, saame väikeste tegudega vargusi ennetada. Siinkohal tuleb appi ka G4Si Koduvalve, mis annab sissemurdmisest viivitamatult teada. Kui unustad toast lahkudes oma kodu ka valverežiimile panna, saad seda teha mistahes aja, kasutades koduvalve mobiilirakendust. 

Tuleks pidada meeles, et koduvalve on vargusi ennetav teenus, kuid pakub sulle turvatunnet teadmisest, et sellega kaasneb turvagarantii. Sinu südamerahu on kaitstud ka olukorras kui varas sinu kodust midagi kaasa saab napsata, sest turvagarantii korras hüvitatakse tekkinud kahjud omavastutuse ja välistusteta. 

Milenin tuletas meelde, et kuna varastele meeldib tegutseda varjatult, tasub kasutusele võtta kõik abinõud, mis pikanäpumehi eemale peletavad – lukud, valgustus, signalisatsioon ja kaamerad. “Kui piirkonnas elab teisi usaldusväärseid inimesi ja on aktiivne kogukond, liituge naabrivalve programmiga,” soovitas ta. 

“Lisaks elamutele on viimasel ajal palju sissemurdmisi ka äriobjektidele. Seega soovitame kõikidel olla ettevaatlikud,” lisas G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.