G4S blogi

Miks peaks tegema maakodule väikevalve?

Väikevalve on hea ning soodne lahendus väiksemate valvevajadustega objektile – maakodusse, suvilasse või mujale, kus sa ise iga päev ei viibi.Foto: Shutterstock

Peatselt on saabumas aeg, kui suvekodudes ollakse aina vähem. Et kaitsta seda enda eemal viibimise ajal varaste eest ja tagada tuleohutus, tasub sõlmida väikevalve leping. Räägime lahti, mida selle puhul teada ning millal tasub see ära.

Sobib väiksema valvevajadusega objektile

Suvekodule turvasüsteemi otsides peaksid esmalt vaatama, kas sinu linnakodul on valve juba olemas. Kui vastus on ei, siis tasub küsida turvafirmalt valvesüsteemi pakkumine korraga nii põhi- kui suvekodule. Juhul kui valvet läheb aga vaja vaid maakodu turvamiseks, sobib sulle just G4Si väikevalve pakett. 

Väikevalve on hea ning soodne lahendus väiksemate valvevajadustega objektile – maakodusse, suvilasse või mujale, kus sa ise iga päev ei viibi. Komplekti kuuluvad nii liikumisandur kui suitsuandur. Seadmete paigaldamiseks ei pea tellima tehnikut – saad seda teha lihtsalt ja mugavalt ka ise. Nii hoiad kokku eelkõige oma aega, aga ka raha. 

Häiretele reageeritakse kiirelt

Mistahes häire puhul reageerib G4S reageerib kiirelt – isegi kui maakodu asub asustusest kaugemal, on reageerimise aeg piisav, et vargust tõkestada.

Maakodus toime pandud vargusele kuluvat aega ei mõõdeta tavaliselt minutites, vaid tundides. Juhtimiskeskuse töötaja võtab telefoni teel ühendust sinu enda või sinu määratud kontaktisikuga ja küsib, kas häire põhjuste selgitamiseks tuleb valveobjektile saata patrullekipaaž. Kui tegemist ei ole valehäirega ja patrulli saatmist peetakse vajalikuks, kiirustab G4Si ekipaaž sinu kodu kontrollima.

Oluline on tagada tuleohutus

Valvesüsteemi juurde kuulub alati ka suitsuandur, mis annab tuleohust kohe juhtimiskeskusesse teada. Kui otsustad tellida ka suitsuanduri, sõidab tulekahjuhäire korral sündmuskohale G4Si patrull. Ohu korral informeeritakse otsekohe ka Päästeametit ja klienti või tema kontaktisikut.

Kui suvekodus on mõni küttekolle, mille kasutamisel võib vingugaasi tuppa sattuda, siis on kohustuslik paigaldada ka vinguandur. Soovitavalt võiks andur olla selline, mis on ühendatud valvesüsteemiga, et häiresignaal jõuaks ka turvaettevõttesse.

Valve saad aktiveerida mobiiltelefonist

Valve sisse- ja väljalülitamine toimub sinu mobiiltelefoniga – ükskõik mis kell ja kus iganes asud. Nimelt toimub valvestamine ja valvest maha võtmine telefonikõnega seadme telefoninumbrile. Pärast kõnet saabub sinu telefonile toimingut kinnitav SMS-teavitus.

Teenus töötab nii nuti- kui nuputelefoniga ja seda on lihtne kasutada. Mobiilinumbrid, millelt süsteemi valvesse panna ja maha võtta, saad ise määrata. Kuna väikevalve teenus toimib üle mobiilsidevõrgu, siis teenuse toimimiseks on vajalik levi selles kohas, kuhu väikevalve paigaldatakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.