If Kindlustuse blogi

Kas ja millist kindlustust kasutada, kui maja on alles renoveerimisel või ehitamisel?

Foto: Shutterstock

Kodukindlustus aitab õnnetuse korral päästa halvimast ning seda majaomanikele vägagi soovituslik lahendus, ent kas seda peaks juba rakendama siis, kui maja on alles ehitamisel või siis renoveerimisel?

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp räägib, et ehitusjärgus olevat maja saab ning seda on suisa mõistlik kindlustada. “Oluline on siinjuures asjaolu, et enamik kindlustusseltse on nõus hoonet kindlustama tingimustel, et seinad on püsti, katus on peal ning aknad-uksed ees,” ütleb Sepp.

Ta lisab: “Olgugi, et tänapäeval tehakse ehitustöid paljuski ise, on kindlustusseltsi jaoks oluline, et hoone oleks ehitatud spetsialisti poolt järgides kõiki kehtivaid ehituseeskirju ja -nõudeid.”

Spetsiifiliselt valitav kindlustuslahendus ning kaitse “laius” sõltuvad reeglina kindlustusandja ja kliendi vahelistest kokkulepetest.

Sepp nendib, et kõige laiemat kaitset ei ole tõenäoliselt siiski ehitusjärgus hoone puhul mõtet valida, sest ka selts ise ei pruugi olla nõus pooleliolevat maja kõige laiema kaitsega kindlustama.

If Kindlustus soovitab seega ehituse ajaks valida konkreetsete riskide kaitse, näiteks tule, tormi, veeavarii ning vandalismi vastu.

Kui hoone valmib ning sinna sisse elama asutakse, saab kehtivat poliisi muuta ning kindlustada kodu koguriski põhimõttel. See tähendab et kaitse all on kõik, mis ei ole tingimustega välistatud.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.