If Kindlustuse blogi

Kas teadsid? Millal pakub kindlustus asenduseluaset? 

Kui kodu on elamikõlbmatuks muutunud, siis on õige kindlustuskaitse olemasolul võimalik remonditööde ajaks kolida asenduselamisse.Foto: Shutterstock

Kunagi ei tea, millal õnnetus võib kedagi meist tabada. Kuna kodu on meile igapäevaselt nii tähtis paik, siis tasub selle kindlustamisele tähelepanu pöörata.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul tasub kodukindlustust valides jälgida paketti, sest asenduseluaset igas paketi ei pakuta. “If Kindlustus pakub seda koguriski ja klassikpaketis,” lisab ta.

Asenduselamispinna hüvitise limiidid erinevad vastavalt pakettidele:

Klassik – If hüvitab asenduseluruumi üüri ilma omavastutuseta kuni kindlustatud kodu kasutamiskõlblikkuse taastamiseni kuni 6 kuu eest ja mitte rohkem kui 3000 eurot.

Kogurisk – If hüvitab asenduseluruumi üüri ilma omavastutuseta kuni kindlustatud kodu kasutamiskõlblikkuse taastamiseni kuni 6 kuu eest ja mitte rohkem kui 6000 eurot.

“Üldjuhul on sellisteks õnnetusteks põlengud, aga vaja on läinud seda ka suuremate veeavariide ja isegi tormikahjude puhul,” räägib Sepp levinumatest olukordadest, mil asenduseluaset vajatakse. 

“Reegel on selliste juhtumite korral, et asenduseluase on samaväärne selle koduga, kus inimene ka praegu elab,” toonitab Sepp, et inimene kindlustuse olemasolul oma elukvaliteedis kannatama ei pea, kuid samas ei saa ka seni 30-ruutmeetrises korteris elanud inimene ühtäkki villasse kolida.

Asenduselamispinda pakub If kuni kuueks kuuks, sest üldjuhul sellest kauem taastus- ja remonttöödeks ei kulu.

Kodukindlustuse pakettidega saab tutvuda ja kindlustuse hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.