If Kindlustuse blogi

Koer näris sõbra telefoni katki! Milliseid eriskummalisi õnnetusi on lemmikloomadega juhtunud?

Meie neljajalgsed sõbrad võivad sattuda olukordadesse, milleks kunagi valmis olla ei saa.Foto: Shutterstock

Lemmikutega võib tulla ette igasugu ettearvamatuid olukordi, milleks me kunagi valmis olla ei saa. Kuna sellised olukorrad võivad ilma kindlustuseta väga kalliks maksma minna, aitab lemmikloomakindlustus tagada meie meelerahu.

Koer närib katki tuttava nutiseadme

Kuigi võime arvata, et teame oma lemmikloomi läbinisti, suudavad nad meid vahel krutskitega üllatada. “Eriskummalistest juhtumitest meenub hiljaaegu toimunud kahjujuhtum, kus koeraomanik võttis külla minnes kaasa oma koera ning viimane näris katki sõbra mobiiltelefoni,” sõnas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Selleks, et loomaomanik ise sõbra telefoni kinni maksma ei peaks, tasub teha karvasele sõbrale lemmikloomakindlustus. Kindlustuskaitse alla käib Superlemmik ja Superlemmik+ paketiga loomaomaniku vastutuskindlustus, mis aitabki klienti juhtudel, kus loom on teinud kahju kolmandale isikule. Kindlustus hüvitab teistele põhjustatud ootamatud kahjujuhtumid kuni 10 000 euro ulatuses.

Ootamatuteks haigusteks ei saa kunagi valmis olla…

Paraku leidub ka selliseid ootamatusi, kus on mängus lemmiku elu ja tervis. Ifi klientide Annika ja Lauri lugu õpetab meile, et ka pealtnäha terve loom võib raskelt haigestuda. Paarikese noorel koeral avastati nimelt haruldane haigus SRMA ehk steroididele alluv meningiit-arteiit. Kuna SRMA tuvastati varases staadiumis, allus see ravile ning juba esimese ravipäeva õhtuks oli koer selgeid paranemise märke näitamas. 

Kuna paar tegi koera 4. kuu sünnipäevaks loomale ka lemmikloomakindlustuse, kattis suuremad ravikulud kindlustusselts. Ravi kestis pool aastat ja tänaseks on paari kutsa juba haiguse seljatanud ja täielikult paranenud.

Lemmikuga juhtunud ootamatud haigusjuhtumid on emotsionaalselt väga kurnavad, kuid kindlustuse tegemine on sulle ja sinu lemmikule vähemalt rahaliselt rasketel hetkedel toeks.

Kui sul on lemmikloomakindlustuse kohta küsimusi, võta julgelt Ifiga ühendust, helistades numbril 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.