If Kindlustuse blogi

Terve pere armastab tõukeratastega sõitmist – kuidas enda või lapse sähkut kindlustada?

Elektritõuksidest tunnevad rõõmu nii väikesed kui suured. Kindlusta oma sõiduvahend, et rõõm ei jääks üürikeseks.Foto: Shutterstock

Kevad ei tähenda enam ammu ainult jalg- ja mootorrataste tänavale ilmumist. Üha rohkem ilmestavad meie linnapilti ka kiired elektritõukerattad, millega ilusate ilmadega kiirelt kodust tööle, trenni või koju minna. Tegemist ei ole aga väga odava lõbuga. Kuidas saab oma elektritõuksi kindlustada?

Hea võimalus kindlustada oma lapse sõiduvahend

Nii tavaliste kui elektriliste tõukerataste kindlustamine toimub sarnaselt jalgratta kindlustamisega. Lapsevanemad saavad nii edukalt kindlustada oma lapsele kuuluvat sõiduvahendit ning kaitsta end liiga suurte väljaminekute eest, mille tõukeratta katki minemine või varguse ohvriks langemine kaasa võib tuua. 

Kindlustada saab kuni 1500 eurot maksvaid tõukerattaid. Kui sõiduvahendi maksumus ületab rattakindlustuse alla kuuluvat summat, siis tuleb sõlmida If Kindlustuse kodukindlustuse leping ning saad ka oma hinnalisemale tõukerattale vajaliku kindlustuse soetada.

Tõukeratta kindlustamisega kaasneb ka omavastutus, kuid see on võrreldes vargusega kaasnevate kuludega vaid väike pisku, ulatudes kõige enam 80 euroni, olenevalt tõukeratta maksumusest. Enda või oma lapse tõukeratta saad kindlustada korraga aastaks, kuid makseid saad tasuda näiteks kuu kaupa. 

Kui hakkad Ifi iseteeninduses tõukerattale kindlustust ostma, siis tee kindlasti oma sõiduvahendist ka pilt. Sama sõiduvahendi sarnane kuvatõmmis internetiavarustest ei ole siiski võrdväärne päris rattast tehtud pildiga.

Lukusta oma tõukeratas ka garaažis hoiustades

Kõiksugused liiklusvahendid on varaste jaoks tõeline maiuspala. Seetõttu pea meeles ning räägi ka oma lastele, et oma tõukeratast tuleb tähelepanelikult hoida ning niisama varastele söödaks jätta ei tasu. Ka korteris elades ära jäta oma ratast avalikku koridori või veel hullem, lukustamata trepikotta. 

Väldi kindlasti ka eramajas elades tõukeratta hoiustamisest lukustamata kuuris või garaažis. Kui sinna toast pidevat vaadet ei ole, on need varastele eriti magusad kohad. Kõige mõistlikum on kuuri pannes oma sõiduvahend korralikult oma korda lukustada, et pikanäpumeeste elu võimalikult keeruliseks teha.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.