If Kindlustuse blogi

Unustad katuseakna lahti ja sisse sadanud vihm või lumi tekitab kahju. Kas kindlustus aitab?

Kodust lahkudes veendu, kas oled aknad kinni pannud.Foto: Shutterstock

Aknaid ei hoita lahti ainult suvisel ajal. Ka sügis-talvisel perioodil tasub tuba õhutada ning värsket õhku tuppa lasta. Mis aga saab siis, kui oled katuseakna lahti unustanud ning vihma või lund hakkab tuppa sisse sadama ning selle tagajärjel saab akna läheduses olev mööbel või parkett rikutud? Kas kindlustus aitab?

Reeglina ulatab kodukindlustus sellisel juhul abikäe. Küll toonitab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp, et kõik juhtumid vaadatakse individuaalselt läbi, et selgeks saada, mis asjaoludel selline olukord ilmnes.

Inimene peab ise olema hoolas

“Näiteks kui inimene jätab katuseaknad lahti ajal, mil vihma kallas pidevalt, siis võib olla tegemist raske hooletusega, mistõttu võib kindlustus hüvitist vähendada,” selgitab Sepp. Samamoodi suhtub kindlustusselts ka olukorda, kus talvisel ajal avatakse katuseaken ja suur kogus lund kukub aknastsisse. 

“Enne avamist tasub mõelda, kas katuseakent on mõistlik keset talve suure lumega lahti teha,” räägib Sepp.

Lisaks kaasneb lahti unustatud aknaga teinegi ohutegur. Kui lahkud kodust ja unustad akna lahti, siis ei jää su kodu ainult loodusnähtude meelevalda, vaid muutub kordades lihtsamaks saagiks ka varastele, kellele oled justkui ise värava oma varale lahti jätnud.

If Kindlustusel on kolm kodukindlustuse paketti. Hoones olevad asjad hüvitatakse kodu klassik- ja koguriski paketis kindlustusjuhtumi puhul samade omadustega uue eseme hetke ostuhinnaga. Summa, mille ulatuses oma kodust vara on võimalik kindlustada, arvutatakse kodu suuruse järgi. 

If Kindlustuse kodukindlustuspakettidega on võimalik tutvuda siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.