Miks tasub päikesepaneelide paigalduseks kutsuda väljaõppinud spetsialistid?

Päikesepaneelide paigaldamiseks tasub kutsuda väljaõppinud spetsialistid.Foto: Shutterstock

Päikeseenergiast räägitakse pidevalt kui jätkusuutlikust ja kasulikust energiaallikast. Kui oled otsustanud päikesepaneelide kasuks, siis kas võiks neid kulude kokkuhoidmiseks iga kuldsete kätega ehitusmees ka ise paigaldada?

Tõsi, päikesepaneelide paigaldamine pole päris raketiteadus. Kuid tegemist on siiski elektritöödega, kus iga vale samm võib kaasa tuua raske õnnetuse. Seega, kui oled elektritöödega sina peal, siis ju võiks – ohutusnõudeid ei tohi seejuures mitte mingi hinna eest unustada –, kuid mõistlikum on teha see väljaminek ning lasta kogu süsteem paigaldada väljaõppinud spetsialistidel. Nii saad olla veendunud, et tööde kvaliteet on hea ning kõik toimib nii nagu peab.

Päikesejaama paigaldades on kõige olulisem teada, mille poolest erinevad omavahel vahelduv- ja alalisvool. Sama oluline on, et kasutataks õigeid kaableid: kasutada tuleb kaableid, mis peavad vastu välitingimustes – neil on topeltisolatsioon, mis vähendab nii kaablite vigastamise ohtu kui tagab ka ohutuse.

Ise ei pruugi kõikide tehnoloogiatega kursis olla

Spetsialistide kasuks räägib veel asjaolu, et kuna tehnoloogia areneb kiiresti, siis ei pruugi lihtne kuldsete kätega mees kõige uuemate tehnoloogiatega kursis olla. Näiteks peab päikesejaamas olema energia salvestamise võimalus, mis nõuab täiendavaid teadmisi.

Kui rajad koduse päikeseelektrijaama koostöös Elektrumiga, mille spetsialistid teavad nende süsteemide hingeelust kõike, siis võid olla kindel, et kõik paigaldatud komponendid teevad seda, mida kliendina paberi pealt loetuna eeldad.

“Võtmed kätte” lahendus

Ostes teenuse mujalt sisse või hakates ise paigaldama ja ühendama, võib juhtuda, et keerukamate töödega tuleb sein ette. Olgu põhjuseks siis teadmatus või oskamatus. 

Parim võimalus kvaliteetse tulemuse tagamiseks on tellida Elektrumilt kogu paigaldus ehk “võtmed kätte” teenus, mis sisaldab sisuliselt kõike: dokumentatsiooni koostamisest kuni päikesepargi paigaldamise ning kasutusloa taotlemiseni välja.

Ainus eeltöö, mis kliendil endal või koostöös Elektrumi töötajaga tuleb ära teha, on liitumistaotluse pakkumine.

Kuigi kuldsete kätega ehitajad võivad tõesti mõelda, et mis see päikesepaneelide paigaldamine siis ära pole, on siiski palju asju, mis nõuavad spetsialisti. Olgu selleks kas või tõsiasi, et kõik paigaldamiseks vajalikud kinnitused ei pruugi olla tavainimesele kättesaadavad. Ka pingete arvutamine, mis kõik jadas omavahel ühendatakse, ei pruugi tavainimesele jõukohane olla. Kui pärast paigaldust selgub, et päikesepaneelide pinge on liiga tugev või nõrk, siis on probleemid kiiresti kohal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.