Nii juhtub, kui päikesepargi rajamisse spetsialisti ei kaasa!

Omapäi ei ole mõtet päikeseparki rajama hakata.Foto: Shutterstock

Päikeseparkide eluiga on pikk, paneelid peavad vastu vähemalt 25 aastat ja kauemgi. Seega, kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, ei ole mõistlik pargi rajamise ühegi aspekti pealt kokku hoida. Kaasa professionaalsed partnerid, kes aitavad sul päikeseenergiast maksimumi võtta.

Ideest teostuseni neli kuud

Keskmiselt võtab eramajades kasutatava väikese ja keskmise suurusega päikesejaama rajamine aega neli kuud, millest suurem osa kulub eeltöö peale. 

Projekteerimisel võtab spetsialist arvesse kliendi elektrienergia tarbimise tunni täpsusega ja seda võrreldakse paneelide tootlikkusega, et klient saaks täpselt sellise suurusega päikesepargi, mis tema vajadused rahuldab.

Jaama võimsus peab katma eelkõige tarbija hetkevajadused, milleks tuleb arvestada senist tarbimist ööpäeva lõikes nii suve- kui ka talvekuudel.

Päikesepargi rajamisel ei ole olemas 100% võtmed kätte lahendust – võti peitub heas koostöös. Elektrum pakub igakülgset nõu ja spetsialistide abi kõigis küsimustes, mis võivad päikesepargi rajamisel tekkida. Parim tulemus saavutatakse tihedas koostöös. 

Kaasa spetsialist juba projekteerimisel

Üks olulisemaid etappe päikesepargi rajamisel on projekteerimine. See on ka üks ajakulukamaid etappe, kuid mida detailsemalt kohe alguses asjad paika panna, seda kvaliteetsem ja vahel soodsamgi lõpptulemus tuleb.

Spetsialistidega koos vaadatakse üle, mis seisus on katus ja milline on selle kandevõime ehk kas katus üldse sobib päikesepargi rajamiseks.

Ka paberite täitmisel on vaja teadmisi

Sama oluline on kogu ehitusdokumentatsiooni täitmine. Päikesepaneelide paigalduseks on muu hulgas tarvis kohaliku omavalitsuse luba. Selle kohta ütleb ehitusseadustik, et igasuguse võimsusega elektritootmisrajatise püstitamiseks, rajamiseks, paigaldamiseks ja ümberehitamiseks tuleb taotleda ehitusluba ning hiljem ka kasutusluba. 

Kogu dokumentatsiooni korrashoidmine nõuab aega ja omajagu oskusteavet, mistõttu on hea kaasata sellesse spetsialiste.

Spetsialistid on abiks ka otsustamisel, milline koht on päikesepaneelide paigaldamiseks kõige parem. On see katus või maapind? Millisesse ilmakaarde võiks paneelid suunata ning millise võimsusega paneelid on mõistlik kasutusele võtta. Võib-olla on hoovi peal hoopis parema asetusega hoone kui esialgu mõeldud elumaja, mille katusele päikesepaneelid paigaldada.

Spetsialistid oskavad ette näha võimalikke ohte, kus võib tekkida takistusi, ning aitavad need juba projekteerimise etapis likvideerida. Ikka selleks, et paigaldatud saaks efektiivseima tootlikkusega päikesepark.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.