Stabiilne ja vajaduspõhine: millist elektripaketti on sulle tegelikult vaja?

inimesed vaatavad taas turul rohkem ringi, otsides soodsamaid elektripakette.Foto: Shutterstock

Me võtame iseenesestmõistetavana, et elekter on meil olemas ja kui sellega peaks midagi juhtuma, siis tunnetame seda väga tugevalt. Kui varem ei pööratud elektripaketi sisule kuigi suurt tähelepanu, siis viimased poolteist aastat on pannud inimesi hoopis tähelepanelikumalt jälgima, millist teenust täpsemalt tarbitakse.

Vahepeal liikusid elektrihinnad hirmuäratava kiirusega uutesse kõrgustesse. Olukorra stabiliseerimiseks töötas riik välja universaalteenuse, mis aitas inimestel kulud kontrolli all hoida. Nüüd on kõige keerulisemad ajad möödas ning inimesed vaatavad taas turul rohkem ringi, otsides soodsamaid ja sobivamaid võimalusi. 

Laias laastus on võimalik valida kaht tüüpi elektripakettide vahel: kas börsihinnaga või fikseeritud hinnaga paketid. Kliendile on kõige olulisem teadmine: kui on soov elektrimüüjat vahetada, siis see samm on lihtne, mugav ning tasuta!

Elektrum Eesti on välja töötanud sellised elektripaketid, et igaüks peaks leidma nende seast oma tarbimisharjumustele ja -vajadustele sobiva. Kui ei suuda ise otsustada, tasub ühendust võtta Elektrumi klienditeeninduse spetsialistidega, kes aitavad valida just sulle kõige sobivaima lahenduse.

Kindla hinnaga paketid

Kui soovid oma kulud kindlalt kontrolli alla hoida, siis on kõige mõistlikum valik fikseeritud hinnaga elektripakett. Võrreldes börsihindadega pakettidega on igakuine olukord stabiilsem ning elektribörsil hinnatõusuga kaasnevad riskid sinu teenuse hinda ei mõjuta.

Näiteks Elektrumi kõige uuem elektripakett “Kaljukindel klõps” on uudne lahendus neile kodutarbijatele, kes eelistaksid lühemaajalist hinna fikseerimist, kuid ei soovi iga vaba hetke kulutada elektrihindade jälgimisele.

Hea kindluse tagab ka tähtajalise lepinguperioodiga 6-kuuline fikseeritud elektripakett “Väike klõps“, mis on samuti katkestamistasuta. Kui sõlmida leping aprillikuu algusega, on sõlmitud lepingu hinnaks 14,43 senti/kWh.

Elektrumil on pikaaegne kogemus turul, mis annab neile oskuse keskmist elektrihinda mitmeks aastaks ette prognoosida. 

Börsihinnaga paketid

Kui aga oled valmis riskima, soovid saada kasu elektri börsihinna liikumistest, oled valmis jälgima hinda ja selle järgi oma tarbimist kohandama, siis tasub vaadata börsihinnaga paketi poole. 

Kui vaadata varasemasse aega, siis on börsihinnaga elektripaketid olnud pikema aja lõikes soodsamad, kuid sel puhul tuleb alati arvestada börsi kõikumistest tulenevate riskidega. 

Elektripaketid, mis sisaldavad täiel määral taastuvenergiat

Rohelise energia pooldajatele on mõeldud 100% taastuvenergia allikatest toodetud elektri paketid, mis säästavad nii keskkonda kui ka rahakotti. Powered by Green sertifikaadiga elektripaketid pakuvad elektrit, mis on 100% toodetud taastuvenergiaallikatest, millel on olemas ametlik päritolutunnistus. Rohelise energia elektripakette on nii kindla hinna kui ka muutuva börsihinnaga. Täiendavalt pakume juurde elektriliste seadmete kindlustust.

Mitmekümne aasta pikkune kogemus Baltikumi turul

Elektrumi pakutavate pakettide kasuks räägib teenusepakkuja usaldusväärsus. Elektrum Eesti kuulub Baltimaade suurimasse elektrivarustus kontserni Latvenergo, millel on kokku 740 000 klienti nii Eestis, Lätis kui Leedus. Kuigi Elektrum on Eestis tegutsenud vaid kümmekond aastat, on neil Baltikumi energiasektoris kogemust juba 80 aastat, mis tagab teenuse turvalisuse ja stabiilsuse.

Elektrum arvestab, et klientide vajadused on ajas pidevas muutumises. Nii pakutakse alati kõige kaasaegsemaid lahendusi ning paigaltammumist ei esine. Ettevõtte uuendab pidevalt oma toodete ja teenuste valikut, et kliendil oleks võimalikult mugav oma energiakulusid hallata. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.