KV.ee blogi

Kultusfilmide võttepaik: Lahemaa rahvuspargis on müüa ajalooline rannatalu kompleks

Foto: KV.EE

Looduskaunis piirkonnas Altja küla servas on müüa ajalooline, 19. sajandist pärit rannatalu kompleks, mille territooriumil on toimunud Eesti kultusfilmide „Ukuaru“ ja „Tuulepealne maa“ võtted. 

Sõna „ajalooline“ ei ole siinkohal kasutatud kergekäeliselt – väravast sisse astudes oleks justkui käivitatud ajamasin. Kogu kompleks on hoitud autentsena ning tänapäevased süsteemid on paigaldatud nii silmatorkamatult, kui võimalik.

Ehkki ülearuseid moodsaid detaile pole lisatud, ei ole siiski tarvis muretseda – kõigist mugavustest talus loobuma ei pea.

Kõige olulisem tänapäevane mugavus on ilmselt voolav vesi. Ja oh seda õnne – majas on veevärk! Kraanist ja dušist tuleb nii sooja kui külma vett, ehitatud on imbväljakuga lokaalne kanalisatsioon ja paigaldatud WC. Samuti on talus olemas väga märkamatu ja tagasihoidliku lahendusega elektrisüsteem ja turvasüsteemid.

0,59 ha suurusel kinnistul paiknevasse kompleksi kuuluvad kahe magamistoaga rehielamu, saun, 2 aita, laut/hobusetall, kuur, kelder, kooguga kaev ja rakiskaev.

Talu restaureeriti 1970. aastate alguses, mil rehielamus asus rahvuspargi keskus. Kapitaalremont tehti 2004.-2005. aastal. 

Kompleks on piiratud aiaga ja kolmest küljest ümbritsetud metsaga. Altja kõrts jääb vaid 200 m, meri 400 m kaugusele. Vallas asuvad Palmse, Vihula ja Sagadi mõis, Altja ürgorg, Altja kõrts ja kaluriküla, Käsmu meremuuseum, Ilumäe kirik ja Vainupea kirik.

Vaata kuulutust ja rohkem pilte KV.EE kinnisvaraportaalist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.