KV.ee blogi

Tõeline pärl: Lääne-Virumaal on müüa arhitektuuriraamatusse jõudnud taluhäärber

Foto: KV.EE

Lääne-Virumaal Vinni vallas on müüa tõeline pärl: 8-toaline silmatorkava arhitektuuriga punastest tellistest elumaja.

Ehkki maja ei ole täidetud kõige nüüdisaegsema disainiga, on see seest väga viisakas ja heas korras, mis annab võimaluse uuel omanikul jõudumööda täpselt enda maitse järgi remonttöid teha ning päästab suurest ühekordsest väljaminekust.

Tegu on majaga, mille sarnast kohtab turul harva. Enim püüavad pilku suured aknad, mis muudavad toad valgeteks ja avarateks, kuid tähelepanu väärivad ka kumera väljaastega söögituba, suur ärkel, tagasiastega trepikoda ja lahtine rõdu. 1917. aastal valminud maja projekteeris Karl Burman, üks Eesti esimesi kutselisi arhitekte. Maja erilisusest annab aimu ka selle esindatus raamatus „Eesti taluhäärberid“. 

Maja on piisavalt suur, et mahutada vabalt ka suur pere – või isegi kaks. Hoones on keskküte, pesuruumis ja esikus põrandaküte ning olemas on ka ahjuküte – säilinud on kaunis valgetest kahhelkividest ahi.

Saun on nii majas kui ka eraldi hoones, mida võib soovikorral majutamiseks kasutada. Suures, 300 m² suuruses maakividest kõrvalhoones oli autoteenindus, millega uus omanik võib jätkata või leida sellele uue otstarbe. 

Maja juures on suur viljapuuaed. Saaki saab säilitada ühtlast temperatuuri hoidvas maakeldris või maja all paiknevas võlvidega keldris, mis muuhulgas sobib hästi ka veinikeldriks. Kui ka sellest hoiuruumist jääb väheks, sobib väärtuslikku kraami hoida 110 m² suuruses garaažis. 

Vaata kuulutust ja rohkem pilte KV.EE kinnisvaraportaalist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.