KV.ee blogi

Tõeline rahvusaare: Saaremaa lõunarannikul on müüa võluva ajastuhõngulise arhitektuuriga maakodu

Foto: KV.EE

Saaremaal Kuressaare külje all on müüa unikaalne viiest majast koosnev kompleks, mis sobib ideaalselt nii maakoduks kui ka aastaringseks elamiseks.

Ehkki esmapilgul tundub, nagu oleks tegu esivanemate taluga, on peahoone ja üks kõrvalhoonetest valminud uusehitistena 2008. aastal, seega kinnistul saavad kokku mõlema ajastu parimad omadused. 

Ainulaadse, rahvuslike elementidega peahoone projekteerimisel lähtuti eelkõige ehedast vanaaja rehielamust ning esile on toodud kõiki ajastuhõngulisi elemente. 

Tube on majas ohtralt: kahe korruse pealt leiab kaks suuremat ja viis väiksemat magamistuba, köögi, elutoa, kaks tualetti, saunakompleksi ja mitu abiruumi. Ka ruutmeetreid on rohkem kui küllaga – ainuüksi elutoas on neid sama palju, kui ühes keskmises kolmetoalises korteris.

Avarusest veelgi olulisem on aga väli- ja sisearhitektuur, mille kirjeldamisel peab paika väide, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Õnneks ei pea piirduma vaid ühe pildiga, sest fotosid on ihaldusväärsest kinnistust tehtud enam kui 60. Olulisemad märksõnad on naturaalsed materjalid, suured aknad, eritellimusel valminud uksed ja rahvuslikud kindamustrid. 

Lisaks peahoonele asuvad kinnistul ka kahe magamistoaga külalistemaja, ühe magamistoa ja ehtsa suitsusaunaga ait, puusaun ning paadikuur, mis sobib nii paadi, autode kui tehnika hoiustamiseks. 

Loomulikult pole tähelepanuta jäänud ka aed. Esindusliku väljanägemisega kinnistu on haljastatud kadakate, elupuude ja lehtpuudega ning ümbritsetud roigasaiaga.

Meelelahutust pakuvad külakiik ja liivakast, olemas on lautrikoht paadi vette laskmiseks. Samuti on kinnistule võimalik paigaldada välibassein ning olemas on isegi sobilik plats helikopteri maandumiseks.

Vaata kuulutust ja rohkem pilte KV.EE kinnisvaraportaalist

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.