Nädala kuulutus

Kasulik ja kaunis: 5 praktilist Eesti disaineset, mida jõuluvana kingikotti poetada

Foto: Osta.ee

Kui plaanid ka sel aastal teha lähedastele armsaid jõulukinke, oled igati õigel teel, kui asjaga varakult alustad – nii on võimalik vältida viimase hetke et-oleks-vähemalt-midagi kasutute ostude tegemist ja tõenäosus kingisaajale päriselt rõõmu valmistada on oluliselt suurem. Siin on viis eestlaste valmistatud praktilist disaineset, mida kingina kaaluda.

Kastmissüsteemiga lilleriiul

Rohenäppudest sõpradele – eriti neile, kelle lemmikloomadki taimede vastu huvi tunnevad või kellel on kodus lihtsalt riiulipinda vähe – on ideaalne kingitus kastmissüsteemiga lilleriiul. Riiul võimaldab taimi kasvatada seina peal parimas võimalikus kohas ning sobib nii sise- kui ka välitingimustesse. 

Pere tegemiste kalender

Pereliikmed on enamasti huvitatud teineteise tegemistest, kuid suure või lihtsalt tegusa pere plaanid ei pruugi kõik kalendrisse mahtuda. Ainus Mõte on disaininud tiigriaastale vastava perekalendri, kuhu mahuvad kõik jalkatrennid, ujumised, teatriskäigud ja pidupäevad.

Puu- ja juurviljakotid

Vanadest kardinatest ja tekstiili ülejääkidest valmistatud puu- ja juurviljakotid on ideaalne asendus kilekotile, mille eluiga on sageli loetav minutites ja mis pärast esimest kasutust enamasti prügikasti jõuab. Korduvkasutatavate kottide kasutamine on igati mugav: need ei anna märkimisväärselt kaalu juurde, on nööriga suletavad ja peavad vastu ka suurematele raskustele.

Helkiv märk

Parim aksessuaar, mille eestlane enda külge saab riputada, on helkur – seda läheb tarvis peaaegu aasta ringi. Õnneks on ka disainerid sellest aru saanud ja stiilseid helkivaid märke pole keeruline leida. Reflective Zoo märgid on tehtud vastupidavast pleksiklaasist ning kaetud sama helkurkilega, mida kasutatakse liiklusmärkidel. Kas pole mitte äge?

Kooriv seep

Kui sõbral tõepoolest ei ole mitte midagi vaja, siis kulumaterjali võib alati kinkida – näiteks seepi. Kauni väljanägemisega, disainielemendina töötavat seepi kinkides ei arva sõber ka seda, et kingitus on vihje, vaid naudib täiel rinnal koduseid spaaprotseduure. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.