Aed

Talu maadelt varastati ööga suur hulk maasikataimi

Rüüstatud peenar.Foto: erakogu

Aaviku talu, kus spetsialiseerutud maasikakasvatusele, annab teada, et öö vastu 4. juunit varastati nende talu maadelt suur kogus maasikataime.

“Meil käisid täna külalised. Külalist võiks kirjeldada kui lihtsat kahejalgset. Ilmselt on õpinud ka natukene primitiivseid tööriistu kasutama, sest mingil määral on kasutusel olnud labidas. Võibolla oli sellega siiski natukene keeruline, kuna ka toores jõud ja lasteaia tasemel rebimistehnika on kunagi kauges minevikuks selgeks saadud,” kirjutab talupidaja sotsiaalmeedias.

Postitusele on lisatud pildid, kus näha, et osa taimi on peenardelt välja tõmmatud, mõned peenrad on aga suisa segi küntud. Paljud avaldavad kahtlust, et vast on tegemist mõne metslooma tööga, aga talupidaja on kindel, et see on siiski inimese kätetöö. “Olen ka ise labdaga kaevanud ja tean millise lõike jätab,” sõnab ta.

“Me just pisarates ei ole, aga kahju on sellest, et nad nõnda pimedas seal ekslema pidid. Oleks siis pererahva appi kutsunud vähemalt. Mõtleme, et peaks neile järgmiseks korraks liikumisanduriga valgusti panema. Ehk näeb ka seda, et oli ka paremaid taimi mida valida,” jagab pererahvas järgmiseks korraks varastele juhtnööre.

“Aga no seekord läks niimoodi, ootame igastahes neid lihtsaid kahejalgseid botaanikuid külla, et saaksid muljetada, kuidas maasikad maitsesid ja palju neist kasvama läksid – puhtalt kvaliteedi ja tagasiside jaoks,” kutsuvad nad üles varganägusid endast märku andma.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.