Kinnisvara

Haapsalu armastatud poolsaar saab võimsa kinnisvaraarenduse ühes uue SPA-hotelliga

Fotod: Scandium Kinnisvara

Rubriiki toetab

Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara soetasid ainulaadse poolsaare Haapsalu linnas Suure Viigi vasakul kaldal. Detailplaneering lubab sinna arendada luksuslikud mereäärsed villalikud kortermajad, jahisadama ja restoranid. Poolsaare algusesse on plaanis rajada väärikas SPA-hotell.

„Suure Viigi ääres asuv poolsaar on ainulaadne koht Eestis, kuhu saab rajada kokku 20 madalat kortermaja, mille praktiliselt kõigist akendest hakkavad avanema lummavad merevaated,” räägib Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste.

Tänu poolsaare pikergusele kujule ja kehtestatud detailplaneeringule hakkavad majad asuma merest kõigest 30 meetri kaugusel.

Lüiste sõnul saab Haapsalu endale nii ühtse arhitektuuriga looduskauni piirkonna.

Möödunud sajandi alguses asus poolsaare tipus populaarne sadam, kus on randunud nii mõnedki riigipead ja tähtsad külalised. Olemasolev sügav veetee võimaldab arenduse teises etapis sinna taas jahisadam luua, muutes paiga kergesti ligipääsetavaks nii Eesti kui ka kaugemate seilajate jaoks. Samuti on poolsaare tipuosasse planeeritud luua ujumiskoht, kohvik ning isiklikud paadisillad korteriomanikele.

„Haapsalu projekt on tõeliselt mastaapne kogu Eesti mõistes. Soovime aastakümneid unustuses olnud ala linnarahvale taasavada, et sellest saaks mitmekesine linnaruum, kus on oma koht nii kodudel, suvituspaikadel kui ka mitmetel rekreatsioonivõimalustel – alates tervisespordist, lõpetades merespordi ja autentse toidukultuuriga,” räägib Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik.

Poolsaare kaunis mereäärne asukoht seab nii mõnedki väljakutsed – et kaitsta hooneid võimalike üleujutuste eest, tõstetakse maapinda, luuakse hoonete vahele reljeefne pind ning tõstetakse korterid maapinnast kõrgemale.

Poolsaare eriliseks maiuspalaks saab arendajate hinnangul kolme külge avanev elegantne SPA-hotell kohe poolsaare väravas. SPA-hotell on kavandatud arenduse teise etappi, kuid sobiva koostööpartneri leidmisel võib see realiseeruda juba varem.

Arenduse visiooni väljatöötamisel on Scandiumi ja Everausi oluliseks partneriks olnud WhatIf meeskond eesotsas Juhan Kangilaski ja Maria Freimanniga. Arhitektuuri autorid on 3+1 Arhitektid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.