Kinnisvara

Pildid: oksjonil on uskumatult hea alghinnaga pakkumisel suurepärases seisus mõisahoone

Foto: Riigi Kinnisvara

Rubriiki toetab

Pärnu maakonnas Tihemetsa alevis on oksjonile pandud Voltveti ehk Tihemetsa mõis, mida on esmakordselt mainitud 1601. aastal.

Riigi Kinnisvara müüb oksjoniga Tihemetsa mõisa. Mõisahooned, mis praegu mõisa maadel, on suures osas pärit 19. sajandist. Peahoone ehk härrastemaja on hilisklassitsistlikus stiilis ja valminud 1830. aastal.

Peahoone esimesel korrusel paiknevas saalis on lagedel ja seintel säilinud ornamendid, mis on tõstnud oluliselt saalide kunstiajaloolist väärtust.

Hoones on tegutsenud põllumajandustehnikum, mille tarbeks on hoonet 1930-70tel mitu korda ümber ja suuremaks ehitatud.

Mõisahoone kolmas korrus on samuti peale ehitatud hiljem. Lisaks on juurde ehitatud külgtiib, milles paikneb täna korterelamu ja mis ei kuulu müüdava objekti juurde.

Hoone tagatiiva esimesel korrusel paiknevad õpperuumid ning teisel ja kolmandal korrusel ühiselamu ruumid. Voltveti mõisa juurde kuulub Voltveti mõisapark, mis asub kõigil kolmel kinnistul.

Peahoone esisel alal paikneb avar muruplats koos purskkaevuga. Mõisapark on liigirikas ja sellel paikneb üle 100 taksoni erinevaid puu- ja põõsaliike, sealhulgas haruldasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.