Kinnisvara

Tallinna uusarendus tekitab inimestes palju pahameelt

Foto: KV.EE

Uusarendusi kerkib Eestis nii palju, et hästi ei jõua järgegi pidada, aga enamasti ei eristu need üksteisest kuigivõrd. Kuid on üks erand, mille puhul arutelud sugugi vaibuda ei taha: Kadrioru Plaza.

Kadrioru Plaza on üsna hiljuti valmis saanud uusarendus Kadriorus, mis on juba mõnda aega palju tähelepanu saanud oma iseäraliku ja silmatorkava arhitektuuriga, mis meeldib kas väga või ei meeldi üldse.

Juba enne valmimist sai hoone palju kriitikat, peamiselt seetõttu, et ei sobitu keskkonda. Pärast valmimist on palju tehtud etteheiteid ka kvaliteedi osas.

Veebikeskkonnas Reddit on selle arenduse kohta avatud lausa temaatiline diskussioon, kus nii mõnigi ütleb, mida ehitisest arvab.

Foto: KV.EE

Maja kirjud aknad näiteks jätavad mõnele mulje, et tegemist on aknatehase jääkidega, mis nüüd lihtsalt mugavalt ära kasutatud. Teine leiab, et säärane ehitis sobiks mõnda Venemaa suurlinna, mitte Tallinna.

Maja välisilme suurima probleemina tuuakse välja aktsenditega liialdamine ja fookuse puudumine.

Ette heidetakse ka planeeringut, kus on kohtavat palju ümaraid seinu ning terav- ja nürinurki. Selline planeering muudab ruumide sisustamise korralikuks väljakutseks.

Kuidas tundub, mis mulje Kadrioru Plaza sulle jätab? Meeldib või pigem mitte?

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.